V meste dnes začali s rekonštrukciou námestia za 2,32 milióna eur

19.07.2010 Snina

Snina 19. júla (TASR) – Odovzdaním staveniska sa dnes oficiálne začala rekonštrukcia námestia v Snine. Hovorkyňa radnice Anna Brečková informovala TASR, že celková investícia má dosiahnuť sumu 2,32 milióna eur.
Na krytie oprávnených nákladov projektu \"Revitalizácia námestia Centrum\", bude môcť samospráva využiť nenávratné finančné prostriedky vo výške 1,3 milióna eur z európskych fondov. Mesto sa bude na financovaní podieľať päťpercentnou spoluúčasťou, ktorá spolu s neoprávnenými nákladmi predstavuje 1,01 milióna eur.
\"Na námestí bude osadená nová kamenná a zámková dlažba. Súčasná fontána sa odstráni a postavia novú v inej časti námestia. Projekt zároveň počíta s rekonštrukciou inžinierskych sietí a verejných toaliet. Na ploche sa budú realizovať sadové úpravy s prvkami drobnej architektúry, \" priblížila hovorkyňa.
Okrem toho tu vybudujú novú prístupovú komunikáciu, ktorá bude slúžiť na zásobovanie obchodov a iných prevádzok. Na námestí pribudne verejné osvetlenie a ďalšie kamery mestského monitorovacieho systému.
Podľa Brečkovej bola príprava projektu pomerne náročná a zdĺhavá z dôvodu potreby usporiadania pozemkov vo vlastníctve viacerých majiteľov. Práce by podľa harmonogramu mali ukončiť do konca apríla budúceho roka.
Do tohtoročného plánu investičných akcií mesta je zaradená aj rekonštrukcia miestnych komunikácií, ktorú mesto financuje z vlastných zdrojov. Projekt je rozdelený na dve časti, pričom v rámci prvej sa uskutočňuje oprava chodníkov. Dodávateľ prác postupne opravuje úseky chodníkov na uliciach Sládkovičova, Študentská, Partizánska, Komenského a Jesenského.
\"Cena diela na základe zmluvy predstavuje 128.000 eur. Tá vzišla z elektronickej aukcie, pričom oproti pôvodnej rozpočtovanej sume sa pre mesto dosiahla úspora približne 67.000 eur, \" uviedla Brečková.
V týchto dňoch sa už začali práce aj na cestných komunikáciách. V nich budú zrekonštruované úseky vozoviek na uliciach Puškinova, Hurbanova, Šafárikova, Sládkovičova a Budovateľská. Podľa hovorkyne bol pôvodný rozpočtový náklad 215.000 eur a elektronickou aukciou sa podarilo s víťazom verejného obstarávania dohodnúť zmluvnú cenu 199.000 eur. Dodala, že opravy miestnych komunikácií plánujú ukončiť do konca augusta tohto roka.
 

Vyberte región