Krádež auta, novoročný lúpežník obvinený, poliak vyčíňal na Silvestra

03.01.2005 Celý región

Krádež vozidla:\r\nV sobotu 1.1.2005 o 02.03 hod. oznámil na policajnú linku 158 v Bardejove 27-ročný muž z obce Ploské, okr. Košice – okolie, že v čase ...
Krádež vozidla:
V sobotu 1.1.2005 o 02.03 hod. oznámil na policajnú linku 158 v Bardejove 27-ročný muž z obce Ploské, okr. Košice – okolie, že v čase od 21.15 hod. dňa 31.12.2004 do 02.00 hod. dňa 1.1.2005, mu bolo ukradnuté osobné mot. vozidlo zn. BMW 525D 5/0 AUTOMAT, EČV KS, šedej striebornej metalízy.

Vozidlo bolo zaparkované na Ulici Dlhý rad č. 16 v Bardejove. Krádežou vozidla vznikla istej leasingovej spoločnosti z Košíc škoda vo výške 750 000. -Sk. Po vozidle a páchateľovi bolo vyhlásené pátranie. Vyšetruje ÚJKP OR PZ v Bardejove.

Novoročný lúpežník obvinený:
Dňa 1.1.2005 vzniesol policajný vyšetrovateľ obvinenie pre trestný čin lúpeže 24-ročnému páchateľovi z Vranova nad Topľou,1 krát súdne trestanému. Uvedený lúpežník toho istého dňa o 18.00 hod. pri rímsko-katolíckom kostole na Nám. slobody vo Vranove nad Topľou chytil jednou rukou okolo pásu 20-ročného mladíka z Vranova nad Topľou a druhou mu prehľadal vrecká, z ktorých násilím zobral hotovosť 400. - Sk a kľúče. Následne páchateľ poškodeného hodil ho na zem a udrel päsťou do chrbta. Na mieste spáchania činu bol zadržaný policajnou hliadkou OO PZ vo Vranove nad Topľou. Policajný vyšetrovateľ obvineného zadržal, umiestnil v CPZ a spracoval návrh na jeho vzatie do väzby. Vyšetruje ÚJKP OR PZ vo Vranove nad Topľou.

Útok na verejného činiteľa a výtržníctvo:
Dňa 1.1.2005 vzniesol policajný orgán odd. skrát. vyšetrovania OR PZ v Poprade obvinenie pre trestný čin útoku na verejného činiteľa 28-ročnému občanovi PR a pre trestný čin výtržníctva spáchaný formou spolupáchateľstva štyrom ďalším občanom Poľskej republiky. Uvedená skupina mladých mužov dňa 1.1.2004 o 00.30 hod. v hostinci zv. MERVART v obci Mengusovce, okr. Poprad, po požití alkoholických nápojov sa dopustila na verejnosti prístupnom mieste výtržnosti tým, že počas silvestrovskej zábavy sa dvaja z obvinených dostali do vzájomného konfliktu. Pri potýčke vyrazili vchodové dvere do hostinca. Majiteľke hostinca spôsobili škodu 1 000. - Sk. Na základe oznámenia poškodenej majiteľky sa na miesto dostavila policajná hliadka z OO PZ Svit, okr. Poprad. Hliadka po príchode na miesto vyzvala prvého z vyššie uvedených aby ich nasledoval pred hostinec, čo aj uposlúchol. Pred hostincom došlo k hádke. Obvinený sa dal na útek, v čom mu zabránil jeden z policajtov, ktorý ho chytil za vetrovku. Obvinený sa otočil, pravou rukou udrel policajta do ľavej strany tváre a druhou ho držal vpredu za uniformu, spadli na zem, kde pri páde sa napadnutý policajt udrel o kovovú bránu, utrpel tržnú ranu ľavého obočia s dobou liečenia do 7 dní. Po predvedení obvineného k služobnému vozidlu ostatní obvinení začali hliadke vulgárne nadávať a ťahať ich za uniformy, vyhrážali sa hliadke, že keď ho nepustia tak ich fyzicky napadnú. Na pomoc bola privolaná ďalšia policajná hliadka OO PZ Svit a hliadka zásahovej skupiny OR PZ Poprad. Po výzve, aby od svojho konania upustili, na túto nereagovali, preto boli voči ním použité zákonné donucovacie prostriedky. Obvinení boli po obmedzení na slobode dňa 1.1.2005 o 20.40 hod. prepustení na slobodu. Stíhaní sú na slobode. Vyšetruje odd. skrát. vyšetrovania ÚJKP OR PZ v Poprade.
 

Vyberte región