Premiér SR navštívil prevádzku Team Industries v Lipanoch

24.01.2005 Celý región

Predseda vlády SR Mikuláš Dzurinda navštívil 21. januára prevádzku slovensko-belgickej spoločnosti Team Industries (TI), s. r. o. , v meste Lipany v Sabinovs...
Predseda vlády SR Mikuláš Dzurinda navštívil 21. januára prevádzku slovensko-belgickej spoločnosti Team Industries (TI), s. r. o. , v meste Lipany v Sabinovskom okrese.

Prevádzku zriadili v roku 2003 a ku koncu roku 2004 zamestnávala 62 ľudí. Cieľom je vybudovať z nej samostatnú spoločnosť zameranú na výrobu stredných sérií kovových výrobkov hlavne pre elektrotechnický priemysel.
Premiér v tejto súvislosti zdôraznil, že mu stále záleží, aby sa stierali regionálne rozdiely, aby investície prelomili začarovaný kruh aj prešovského regiónu. \"Je dôležité, aby práve do takýchto regiónov vedeli trafiť aj strední a menší investori, pretože jednak aj ťahajú ekonomiku v tých vyspelých štátoch práve takíto malí a strední a svojou flexibilnosťou sú odolnejší aj na štrukturálne zmeny, \" dodal Dzurinda.
Konateľ materskej TI so sídlom v Turanoch pri Martine Peter Smolár informoval premiéra o rozvojových zámeroch firmy v Lipanoch. K dispozícií má zatiaľ plochu osem tisíc metrov štvorcových bývalých, dnes sčasti renovovaných výrobných hál ZVL. Najväčšie riziká pre investíciu podľa Smolára predstavujú nedostatok riadiacich znalostí u ľudí na každej úrovni, pomalý rast produktivity práce, rýchly rast miezd, spevňujúca sa slovenská koruna a stále nedostatky v infraštruktúre východného Slovenska.
TI založili v roku 2001 a jej stopercentným vlastníkom je belgická rovnomenná spoločnosť TI, n. v. , so sídlom v Drongene. Tá vznikla v roku 1998, má prevádzky v piatich štátoch Európy so 620 zamestnancami. Dovedna 500 z nich je v SR, a to okrem Turan a Lipian aj v Trnave a celkový objem investícií TI v SR predstavuje sumu 290 miliónov Sk. Za rok 2004 očakáva holding obrat 50 miliónov eúr, čo predstavuje medziročný 20-percentný nárast. Je certifikovaným výrobcom zložitých elektromechanických výrobkov a zostáv s vysokou pridanou hodnotou pre takých zákazníkov ako firmy Agfa, Barco, General Electric a Philips Medical Systems.
(jj)
 

Vyberte región