Mesto vstúpilo do nového roka v rozpočtovom provizóriu

03.01.2011 Celý región

Vranov nad Topľou 2. januára (TASR) - Mesto Vranov nad Topľou vstúpilo do roku 2011 v rozpočtovom provizóriu. Viacročný rozpočet budú schvaľovať vranovskí poslanci na februárovom zasadnutí mestského zastupiteľstva (MsZ).
Poslanecký zbor sa však zíde pre prípravu rozpočtu aj v januári, aby rozhodol o spôsobe financovania niektorých výdavkov mesta súvisiacich napríklad s realizáciou športových aktivít.
Vranovská samospráva začala pracovať na príprave rozpočtu už v októbri minulého roka. Prvý odhad príjmov a výdavkov stanovila už v novembri pred posledným zasadnutím MsZ. Po komunikácii s mestskými poslancami a vzhľadom na to, že došlo k zmene na poste primátora, sa dohodlo, že ho bude schvaľovať až nový poslanecký zbor, informovala TASR vedúca ekonomického odboru mesta Anna Liberková.
Dodala, že rozpočet je v súčasnosti pripravený na prvé čítanie. Informatívna správa o ňom zaznie v januári počas prvého zasadnutia nového MsZ, ktorého súčasťou bude aj schvaľovanie mestskej rady a komisií mestského zastupiteľstva. Návrhom viacročného rozpočtu sa bude následne zaoberať novovytvorená finančná komisia.
\"V januári by sa mali na základe predbežnej informatívnej správy o rozpočte zároveň vyjadriť poslanci na zasadnutí MsZ, akým smerom pôjdeme napríklad v prípade financovania mestského futbalového klubu, od ktorého odišiel hlavný sponzor. Poslanecký zbor by sa mal zároveň vyjadriť aj k financovaniu plaveckej učebne v areáli Základnej školy na Bernolákovej ulici, \" vysvetlila Liberková.
 

Vyberte región