V tatranskom regióne pribudli dve hasičské stanice

04.02.2011 Poprad

Poprad 4. februára (TASR) – V tatranskom regióne pribudli dve nové hasičské stanice. Konkrétne ide o stanicu Mengusovce a hasiči budú mať základňu aj vo Vysokých Tatrách.
Stalo sa tak od 1. februára v rámci účinnosti novely vyhlášky Ministerstva vnútra SR, ktorou sa určujú sídla a územné obvody krajských riaditeľstiev Hasičského a záchranného zboru (HaZZ), okresných riaditeľstiev HaZZ a sídla hasičských staníc.
Hovorkyňa Prezídia HaZZ Silvia Jančovičová informovala, že v Mengusovciach bude slúžiť veliteľ spolu s 18 príslušníkmi HaZZ. Budú pracovať predovšetkým pri dopravných nehodách či požiaroch, ku ktorým môže dôjsť pri prevádzke tunela Bôrik. Už pri výstavbe tunela Bôrik sa uvažovalo o vybudovaní hasičskej stanice.
Druhá menovaná stanica vo Vysokých Tatrách bola do siete HaZZ zaradená predovšetkým v súvislosti so zvýšením požiarneho nebezpečenstva v Tatranskom národnom parku a so zvýšeným počtom ubytovacích kapacít i samotných návštevníkov v Tatrách. Na stanici v Starom Smokovci bude slúžiť veliteľ spolu s 12 príslušníkmi HaZZ.
 

Vyberte región