Požiar Seatu, väzba, krádež, falošné EURá

03.02.2005 Celý región

Požiar vozidla:\r\nOddelenie skráteného vyšetrovania v Snine ÚJKP OR PZ Humenné od včera vyšetruje prípad úmyselného zapálenia motorového vozidla.\r\nVčera o 20....
Požiar vozidla:
Oddelenie skráteného vyšetrovania v Snine ÚJKP OR PZ Humenné od včera vyšetruje prípad úmyselného zapálenia motorového vozidla.
Včera o 20.58 hod. oznámil na linku 158 OR PZ v Humennom 27-ročný muž z obce Belá nad Cirochou, okr. Snina, požiar osobného motorového vozidla zn. SEAT Ibiza, ktoré bolo odstavené na jednej z ulíc v Snine.

Policajným vyšetrovaním bolo zistené, že páchateľ uvedeného dňa o 20.45 hod. vypáčil zadné dvere v ľavej hornej časti vozidla a založil požiar v batožinovom priestore. Majiteľom vozidla je leasingová spoločnosť z Banskej Bystrice. Prenajímateľom vozidla je istá spoločnosť s.r.o. Snina. Požiarom došlo k úplnému zhoreniu batožinového priestoru, interiéru vozidla a k poškodeniu laku, čím leasingovej spoločnosti vznikla škoda vo výške 300.000. - Sk. Požiar uhasili hasiči HaZZ Snina. K zraneniu osôb nedošlo. Zisťovateľ príčiny požiarov HaZZ Humenné pri ohliadke zistil cudzie zavinenie. Motorové vozidlo bolo zaistené pre potreby ďalšieho znaleckého skúmania expertov KEÚ PZ Košice.

Väzba:
Včera po tom ako Prešovský policajný vyšetrovateľ obvinil z trestného činu krádeže a podal návrh na vzatie do väzby, bol rozhodnutím sudcu Okresného súdu v Prešove vzatý do väzby 24-ročný muž z obce Jarovnice, okr. Sabinov. Obvinený je stíhaný pre trestný čin krádeže spáchaného formou spolupáchateľstva. V období od mesiaca máj 2004 do mesiaca august 2004 celkovo v štyroch prípadoch vykonal vlámanie do objektov potravín a pohostinstiev v okresoch Prešov a Sabinov, čím spôsobil celkovú škodu vo výške 175.400, - Sk. Hrozí mu trest odňatia slobody na 2 roky.

Lúpež – zadržanie a vznesenie obvinenia:
Včera Prešovský policajný vyšetrovateľ vzniesol obvinenie pre trestný čin lúpeže spáchaného formou spolupáchateľstva 24-ročnému mužovi a jeho 28-ročnému spoločníkovi, obidvaja z Veľkého Šariša, a obaja viac krát súdne trestaní. Lúpeže sa dopustili 18.1.2005 o 22.15 hod. na Zámockej ulici vo Veľkom Šariši. Dvojica lúpežníkov v uvedený deň lúpežne prepadla 61-ročného muža z Veľkého Šariša v blízkosti budovy kolkárne. Napadnutého muža dvojica násilníkov zvalila na zem. Zobrali mu mobilný telefón a peňažnú hotovosť 800. - Sk, čím mu spôsobili škodu 2.600, - Sk. Policajný vyšetrovateľ obvinených zadržal a umiestnil v cele policajného zaistenia. Bol podaný návrh na ich vzatie do väzby. Hrozí im trest odňatia slobody na 2 -10 rokov.

Krádež vozidla:
Včera v skorých ranných hodinách oznámil na linku 158 OR PZ v Poprade 44-ročný muž z Popradu, že mu bolo ukradnuté osobné motorové vozidlo. Bolo zistené, že v čase od 20.30 hod. dňa 1.2.2005 do 06.50 hod. dňa 2.2.2005 neznámy páchateľ ukradol osobné mot. vozidlo zn. DAEWOO Kalos EČV PP, modrej metalízy, ktoré bolo zaparkované na Jarnej ulici v Poprade. Oznamovateľovi ako prenajímateľovi a majiteľovi vozidla – istej leasingovej spoločnosti a.s. v Bratislave, bola uvedenou krádežou spôsobená celková škoda vo výške 292.097, - Sk. Po vozidle a páchateľovi bolo vyhlásené pátranie. Prípad vyšetruje ÚJKP OR PZ v Poprade.

Výskyt podozrivej bankovky:
V utorok 1.2.2005 o 23.26 hod. oznámil na policajnú linku 158 OR PZ v Poprade čašník Pizzerie TIAMO v Starej Ľubovni, že zadržal bankovku nominálnej hodnoty 100 EUR, ktorá vykazuje znaky nepravosti. Bankovkou v Pizzerii platili úhradu dvaja doposiaľ neznámi páchatelia, pravdepodobne občania Poľskej republiky. Policajným šetrením bolo zistené, že toho istého dňa o 20.30 hod. neznámi páchatelia podobne zaplatili úhradu za tovar bankovkou 100 EUR, 24-ročnému mladíkovi v istej predajni potravín v Starej Ľubovni. Bankovka taktiež vykazovala znaky nepravosti. Bankovky budú zaslané na expertízne skúmanie do skúšobne platidiel NBS v Bratislave. Policajný vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci pre trestný čin falšovania a pozmeňovania peňazí a cenných papierov. Po páchateľoch bolo vyhlásené pátranie. Vyšetruje ÚJKP OR PZ v Poprade, pracovisko Kežmarok.

Dopravná nehoda:
Včera pol hod. po polnoci v obci Lukavica, okr. Bardejov pred jedným z rodinných domov, 25-ročný vodič z obce Rešov, okr. Bardejov, s vozidlom zn. Ford Escort, EVČ – BJ, neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, poveternostnej situácii a okolnostiam, ktoré možno predvídať. V dôsledku uvedeného, v mierne pravotočivej zákrute nezvládol vedenie vozidla , s vozidlom prešiel do protismeru a narazil do kovového zábradlia pri ceste, ktoré prerazil a s vozidlom sa prevrátil do miestneho potoka zv. Lukavica. Pri dopravnej nehode utrpeli zranenie – vodič, jeho zranenie si vyžiada predbežnú dobu liečenia a PN 2-3 týždne a 46-ročný spolujazdec z Rešova, ktorého liečenie si vyžiada asi 7 dní. Vodičovi vozidla bola odobratá krv na zistenie požitia alkoholu. Na vozidle vznikla škoda vo výške cca. 80.000, - Sk. Prípad objasňuje ODI Bardejov.
 

Vyberte región