Snina sa začala pripravovať na augustový Rock pod kameňom

04.03.2011 Snina

Snina 4. marca (TASR) - Samospráva Sniny sa od začiatku tohto roka pripravuje na hudobný festival Rock pod kameňom, ktorý bude prvýkrát organizovať vo vlastnej réžii 12. a 13. augusta tohto roka.
Za letným hudobným podujatím pricestuje do Sniny každoročne tisíce fanúšikov rockovej hudby nielen z domova, ale aj zahraničia.
Festival bol v posledných ôsmich ročníkoch v réžii niekoľkých nadšencov tvrdšieho hudobného žánru. Mestské zastupiteľstvo v Snine začiatkom roka rozhodlo, že populárnu akciu zaradí do plánu svojich kultúrnych podujatí a poslanci schválili v tejto súvislosti navýšenie rozpočtu Mestského kultúrneho a osvetového strediska (MKaOS)o sumu 50.000 eur.
Minuloročný rockový festival v areáli Sninských rybníkov navštívilo asi 6500 ľudí. Organizátori naň pozvali asi 30 známych interpretov z viacerých európskych krajín, ako aj domáce začínajúce kapely.
Pozvanie na tohtoročné podujatie už prijalo viacero hudobných zoskupení. \"Headlinermi tohto ročníka budú skupiny Guano Apes, Sonata Arctica, Die Happy, Inekafe, Divokej Bill či bubeník Michael Terrana, \" informoval riaditeľ MsKOS Daniel Andráško. Dodal, že mená ďalších interpretov, ktorí potvrdia svoju účasť, zverejnia v nasledujúcich mesiacoch.
 

Vyberte región