BÉREŠ S MÜLLEROM VÍŤAZMI START AUTÓ RALLY EGER 2011

03.04.2011 Celý región

Košice 3. apríla 2011 – Posádka tímu Styllex motorsport Jozef Béreš ml. – Róbert Müller na vozidle Škoda Fabia WRC obhájila včerajšie víťazstvo a prvé miesto získala aj na druhom podujatí MSR 2011 v maďarskom Egri. Celkovo tak vedú v rámci hodnotenia DMACK Tyres RALLY 2011 MSR absolútne a zároveň vyhrali aj súťaž Start Autó Rally Eger 2011. Príjemným prekvapením pre Styllex motorsport bolo aj víťazstvo v súťaži tímov.

Béreš ml. s Müllerom dnes vyhrali štyri z piatich rýchlostných skúšok. „Najťažšie boli RS8 a RS10. Dalo sa ísť rýchlo, ale bolo to miestami dosť rozbité. Na RS8 sme 2 km pred cieľom dostali defekt a išli sme na ohnutom disku. Stratili sme asi tak 6 sekúnd. Chvalabohu, že to bolo pred cieľom,“ povedal spolujazdec Müller.

„Z víťazstva na START AUTÓ RALLY EGER máme samozrejme veľkú radosť, ale najdôležitejšie sú body pre slovenský majstrák. Vyhrali sme obe podujatia a ideme domov s plným počtom bodov. Škoda Fabia fungovala dobre, aj keď sme mali problém so spojkou a hadicou hydrauliky, ktorá praskla. Auto však vydržalo až do cieľa a to je dôležité,“ povedal jazdec Béreš ml.

Posádka Jozef Béreš st. – Tomáš Klíma na Audi Quattro Coupé dnes opäť zvíťazila v hodnotení skupiny F Majstrovstiev Slovenska 2011 a v absolútnom poradí skončili na 10. mieste. „Včera sme išli bez turba, tiekol nám aj olej a v noci sme nevedeli, či sa nám podarí auto oživiť. Ďodi nám v noci pozváral výfukové zvody a vďaka tomu sme dnes mohli odštartovať. Nešli sme síce naplno, ale stačilo to nato, aby sme vyhrali svoju triedu,“ okomentoval preteky Béreš st.

Absolútne poradie START AUTÓ RALLY EGER 2011
1. Béreš ml. - Müller
2. Bútor – Bacigal +41,1
3. Asi-Pikó +54,3
4. Grzyb – Hundla +1:08,3
5. Kazár - Percze +1:21,4

Absolútne poradie DMACK Tyres RALLY 2011 MSR - START AUTÓ RALLY EGER II.
1. Béreš ml. - Müller
2. Grzyb – Hundla +20,3
3. Melichárek – Lasevič +37,4
 

Vyberte región