Lúperžné prepadnutie, týral manželku, krádež, ...

04.03.2005 Celý región

Lúpežné prepadnutie\r\nVčera oznámil na OO PZ v Bardejove 46 – ročný muž z Malcova, okr. Bardejov, že dňa 1.3.2005 o 21.30 hod. bol lúpežne prepadnutý ne...
Lúpežné prepadnutie
Včera oznámil na OO PZ v Bardejove 46 – ročný muž z Malcova, okr. Bardejov, že dňa 1.3.2005 o 21.30 hod. bol lúpežne prepadnutý neznámymi páchateľmi na pri Hypermarkete DENO v Bardejove.

Policajným vyšetrovaním bolo zistené, že páchatelia ho začali päsťami biť do oblasti tváre a po páde na zem jeden z páchateľov naďalej ho bijúci po hlave z vnútorného vrecka bundy mu ukradol peňaženku s hotovosťou 700. -Sk. Poškodený muž utrpel zranenia s dobou liečenia a práceneschopnosti približne 21 dní. Bardejovský policajný vyšetrovateľ PZ začal trestné stíhanie vo veci pre trestné činy lúpeže a ublíženia na zdraví.

Týranie blízkej osoby a zverenej osoby, zadržanie:
Včera vzniesol Kežmarský policajný vyšetrovateľ obvinenie pre trestný čin týrania blízkej osoby a zverenej osoby 39-ročnému F. H. z Lendaku, okr. Kežmarok.
Menovaný v dobe od roku 1999 až doposiaľ v mieste bydliska spôsoboval fyzické a psychické utrpenie svojej manželke po požití alkoholických nápojov a vulgárne jej nadával, vyhrážal sa jej zabitím a fyzicky ju napádal. Poškodená zo strachu nevyhľadala lekárske ošetrenie. Dňa 2.3.2005 vo večerných hodinách sa opäť manželke vyhrážal zabitím, škrtil ju, pričom sa jej podarilo ujsť a zavolať políciu. Obvinený bol vyšetrovateľom PZ zadržaný, umiestnený v cele policajného zaistenia a bol spracovaný návrh na jeho vzatie do väzby.

Krádež vlámaním:
Oddelenie skráteného vyšetrovania v Levoči od včera rána vyšetruje nahlásené vlámanie do administratívnej budovy spoločnosti Poľnohospodár v Spišskom Štvrtku, okr. Levoča. V dobe od 18.00 hod. dňa 2.3.2005 do 06.30 hod. dňa 3.3.2005 neznámy páchateľ vykonal uvedené vlámanie. Policajným vyšetrovaním bolo zistené, že páchateľ vylomil zámok na vchodových dverách a následne dvere do kancelárie riaditeľa, kde z neuzamknutej drevenej skrine ukradol ohňovzdornú skriňu, v ktorej bola hotovosť 19 500. -Sk. Krádežou hotovosti a ohňovzdornej skrine vznikla uvedenej spoločnosti škoda 24 500. -Sk a poškodením zariadenia 2 000. -Sk.

Prehľad o dopravných nehodách za deň 3. 3. 2005
Za včerajší deň bolo na cestách Prešovského kraja 14 dopravných nehôd, pri ktorých bola 1 osoba ťažko zranená a 1 ľahko zranená. Hmotné škody bolo zaznamenané vo výške 694 000, - Sk

Zadržanie páchateľa
Včera bol policajným orgánom oddelenia skráteného vyšetrovania v Sabinove zadržaný a obvinený 37 ročný V. Č. zo Sabinova a stíhaný je pre trestný čin násilia proti skupine obyvateľov a proti jednotlivcovi. Skutku sa dopustil tým, že včera ráno pod vplyvom alkoholických nápojov v Sabinove na ulici slovne urážal, vulgárne nadával , vyhrážal sa zabitím aj fyzicky napadol 62-ročnú príbuznú. Žena z obavy o svoj život a zdravie napadnutie oznámila polícii. Obvinený bol umiestnený v cele policajného zaistenia a bol podaný návrh na jeho vzatie do väzby.
 

Vyberte región