Úrokové sadzby vo VÚB banke už od 3,99%

06.03.2005 Celý región

Bratislava, 4. marec 2005 - VÚB banka opäť znižuje úrokové sadzby u všetkých hypotekárnych i spotrebných úverov, čím reaguje na zníženie sadzieb na medzibank...
Bratislava, 4. marec 2005 - VÚB banka opäť znižuje úrokové sadzby u všetkých hypotekárnych i spotrebných úverov, čím reaguje na zníženie sadzieb na medzibankovom trhu. Úroková sadzba hypotekárnych úverov sa tak po prvýkrát dostala pod hranicu 4%.

Úrokové sadzby u Euro flexihypotéky znížila VÚB banka u 1-ročného fixu na úroveň od 3,99% (z pôvodných 4,5%). Hypotéka je poskytovaná v eurách a s rovnakými benefitmi, ako flexihypotéka (prefinancovanie do výšky 100% ceny nehnuteľnosti, s hypotekárnym certifikátom a s mimoriadnymi ročnými splátkami až do výšky 20% splácanej istiny). „ Pokles sadzieb NBS premietame aj do našich úverov, čím zohľadňujeme vývoj sadzieb na európskom trhu. Túto jedinečnosť má klient v podobe Euro flexihypotéky, kde sme dočasne znížili sadzbu na 3,99% na obdobie do polovice apríla t.r. , “ uviedol k znižovaniu sadzieb Mário Drosc, člen predstavenstva a vrchný riaditeľ retailového bankovníctva VÚB banky.
U Flexihypotéky VÚB znížila úrokové sadzby u 1-ročného fixu na úroveň od 4,99%, 5-ročného fixu od 5,59% a u 10 ročnej fixácie od 6,19%.
So znížením môžu počítať aj klienti, ktorí majú záujem o bezúčelovú Flexihypotéku. Úrokové sadzby klesli pri tomto druhu hypoték pri 1-ročnej fixácii na 6,29% a pri 5-ročnej fixácii na 6,99%. Táto hypotéka je určená klientom, ktorí potrebujú vyšší objem finančných prostriedkov použiť podľa vlastných predstáv a nemusia pritom zdokladovať účel použitia.

Úrokové sadzby znížila VÚB banka aj u spotrebných úverov, v niektorých prípadoch až o 1%. Napríklad spotrebný úver Univerzal získa klient už od 8,9%, úver s finančným ručením pri výške úroku 7,9%, Start 9,5%. Ak má klient záujem investovať do nehnuteľnosti, môže dostať úver už od 8,5%, pri kúpe auta mu banka poskytne úver od 7,9%.

VÚB banka má po celom Slovensku 207 retailových a 26 firemných pobočiek. Je členom medzinárodnej bankovej skupiny Gruppo Banca Intesa. VÚB banka získala v tomto roku prestížnu cenu časopisu Euromoney „ Awards for Excellence 2004“ ako najlepšia banka na Slovensku a taktiež cenu časopisu The Banker „ Bank of the Year 2004 in Slovakia.
Silvia Nosálová,
vedúca tlačového oddelenia
 

Vyberte región