Ublíženie na zdraví, krádeže, falošné bankovky

06.03.2005 Celý región

Ublíženie na zdraví\r\nDňa 3.3.2005 oznámila na OO PZ Prešov- juh 39-ročná žena z Vranova, že bola fyzicky napadnutá v podchode medzi železničnou stanicou a SA...
Ublíženie na zdraví
Dňa 3.3.2005 oznámila na OO PZ Prešov- juh 39-ročná žena z Vranova, že bola fyzicky napadnutá v podchode medzi železničnou stanicou a SAD v Prešove neznámym páchateľom.

Policajným vyšetrovaním bolo zistené, že k napadnutiu došlo vo večerných hodinách dňa 28.2.2005 tak, že v spomínanom podchode ju neznámy páchateľ najmenej 2 krát udrel rukou do tváre následkom čoho žena spadla na zem, kde ju páchateľ naďalej kopal po celom tele až upadla do bezvedomia. Útočník jej spôsobil zlomeniny, tržné rany a zranenia si vyžiadajú práceneschopnosť najmenej 30 dní. Policajný orgán skráteného vyšetrovania v Prešove začal trestné stíhanie vo veci pre trestný čin výtržníctva a ublíženia na zdraví.

Krádež vlámaním vyšetrujú Bardejovskí policajti oddelenia skráteného vyšetrovania.
Krádež vlámaním bola v kaplnke v areáli cintorína na u. Kellerovej v Bardejove a to tak, že bez použitia násilia páchateľ vnikol do riadne uzamknutej kaplnky a z tejto odcudzil 6 kusov železného oplotenia. Pre cirkevný zbor ECAV na Slovensku so sídlom v Bardejove spôsobil škodu cca 3.000, - Sk.

Taktiež vyšetrujú aj krádež vlámaním do Bardejovského pastoračného centra v správe saleziánov Dona Bosca v Bardejove. Odtiaľ bola ukradnutá akustická gitara, a rôzne iné veci uložené v sklade na učebné pomôcky. Pre 52 – ročnú majiteľku týchto vecí bola spôsobená škoda vo výške 8.000, - Sk.

Ďalší prípad krádeže vlámaním vyšetrujú aj policajti OO PZ v Kežmarku. Krádež vlámaním do os. mot. vozidla na parkovisku pred hotelom Lesná v obci Stará Lesná zažil aj 44-ročný Švéd. Z vozidla mu boli ukradnuté rôzne veci , osobné doklady aj finančná hotovosť . Celkom mu bola spôsobená škoda vo výške 69.000, - Sk

Výskyt podozrivých bankoviek
Včera v dopoludňajších hodinách nahlásila na OR PZ v Poprade pracovníčka pobočky VUB v Poprade, že zachytila 100, - USD bankovku vykazujúcu znaky falzifikátu, ktorú s ďalšími bankovkami predložil spolu v tržbe pracovník zmenárne v Poprade.

Včera v popoludňajších hodinách nahlásil na OR PZ v Poprade 50-ročný muž zo Starej Ľubovne, že zadržal podozrivú bankovku nominálnej hodnoty 1000, - Sk, ktorá vykazuje znaky falzifikátu. Policajným vyšetrovaním bolo zistené, že spomínanou bankovkou platil úhradu v jednom pohostinstve v Starej Ľubovni 20ročný miestny muž a k pôvodu bankovky uviedol to, že ju získal pred časom od neznámej osoby. Prípad vyšetruje Úrad justičnej a kriminálnej polície OR PZ v Poprade.
Obidve podozrivé bankovky boli zaslané na expertízne skúmanie do NBS v Bratislave.

Prehľad o dopravných nehodách
Za včerajší deň bolo na cestách Prešovského kraja spôsobených 16 dopravných nehôd, pri ktorých našťastie nikto nebol zranený. Hmotné škody boli zaznamenané vo výške 464000, - Sk
 

Vyberte región