Krádež v pohostinstve, ukradli motorku, zanedbal výživu detí

06.03.2005 Celý región

Krádež vlámaním do pohostinstva\r\nOd včera Prešovskí policajti úradu justičnej a kriminálnej polície vyšetrujú aj krádež vlámaním , ktorú včera ohlásil na OR ...
Krádež vlámaním do pohostinstva
Od včera Prešovskí policajti úradu justičnej a kriminálnej polície vyšetrujú aj krádež vlámaním , ktorú včera ohlásil na OR PZ v Prešove 38 ročný majiteľ jedného pohostinstva z Prešova- časť Solivar.

Vlámanie bolo zaznamanené v nočnej dobe zo 4.3.2005 na 5.3.2005. Policajným vyšetrovaním bolo zistené, že páchateľ po odstránení vysacích zámkov z ochranných mreží vchodových dverí jako aj vypáčení zámku vchodových dverí- vošiel do vnútra pohostinstva, odkiaľ ukradol časť diskotekovej aparatúry, CD prehrávač, mixažný pult CD nosiče a iné veci. Páchateľ vylomil aj 2 výherné hracie automaty a z nich odcudzil 12.500, - Sk. Z predajného pultu tiež ukradol finančnú hotovosť 10 000, - Sk. Pre oznamovateľa vznikla celková škoda 167 500, - Sk.

Krádež vlámaním do garáže
Včera v podvečerných hodinách nahlásil na OR PZ v Prešove aj krádež vlámaním do prenajatej garáže na Petrovaneskej ulici v Prešove 37-ročný Prešovčan.
Policajným vyšetrovaním bolo zistené, že páchateľ do garáže vnikol v době od 27.2.2005 do 5.3.2005 a odtiaľ si odcudzil motocykel zn. Honda VFR 800 FIRC 46 evidenčného čísla PO 331AB, rok výroby 2002, modrej farby, ktorého majiteľom je CAC lízing Slovakia a.s. so sídlom v Bratislave a prenajímateľom bol okradnutý muž. Spôsobená škoda je vo výške 500 000, - Sk.
Ďalej z garáže zmizlo 8 kusov značkových pneumatík, plynové topné teleso, autorádio a iné veci čím pre jednu Prešovskú s.r.o. , vznikla škoda za 177 500, - Sk.
Polícia po motocykli a páchateľovi vyhlásila pátranie. Prípad vyšetruje taktiež úrad justičnej a kriminálnej polície OR PZ Prešov.

Včera na cestách Prešovského kraja bolo zaznamenaných 13 dopravných nehôd, pri ktorých bola jedna osoba ťažko zranená a 4 ľahko zranené. Hmotné škody boli zaznamenané vo výške 1 296 000, - Sk. V samotnom Prešovskom okrese boli 2 dopravné nehody, při ktorých bola 1 osoba ťažko zranená a 2 ľahko zranené.

Policajný orgán skráteného vyšetrovania v Humennom v uplynuklých dňoch ukončil vyšetrovanie dvoch prípadov trestného činu podvodu návrhom na podanie obžaloby na dve Humenčanky - 22-ročnú a 36-ročnú. Obidve v priebehu mesiaca septembra 2004 uzatvorili v jednej Humenskej predajni písomné zmluvy s obchodným zástupcom spoločnosti GE Capital Multiservis, k.s. Bratislava , na základe ktorých prevzali televízne prijímače. Jedna TVP v hodnote 13 990, - Sk a druhá TVP v hodnote 10 990, - Sk. Pritom pri uzatávraní zmlúv uviedli nepravdivé údaje, že sú zamestnané v istej humenskej firme, odkiaľ mali potvrdenia a vedeli, že nie je to pravdou a taktiež že nebudú mať z čoho riadne splácať požadované splátky. Zaplatili iba prvé splátky pri kúpe a hneď predmetné televízory odpredali náhodným osobám a peniaze použili pre vlastnú potrebu.
Seba obohatili tým, že na škodu cudzieho majetku uviedli pri podpise predajnú spoločnosť do omylu a spôsobili jej tak škody vo výške 19.591, - Sk a 9.891, - Sk.

Pre trestný čin zanedbania povinnej výživy na svoje dve maloleté deti návrhom na podanie obžaloby ukončil Humensský policajný orgán prípad vyšetrovania 55 ročného zábudlivého otca z Humenného. Ten, aj keď bol právoplatným rozhodnutím okresného súdu zaviazaný mesačne platiť na svoje moleleté deti výživné v celkovej výške 1000, - Sk do rúk matky detí, túto povinnosť si neplnil a dlhuje svojim maloletým deťom , žijúcim s matkou v Prešove, 28.000, - Sk a ÚPSVaR Prešov čiastku 1250, - Sk.
 

Vyberte región