Hantuchová: Viem, že mám na to poraziť hocikoho

20.05.2011 Celý región

Daniela HantuchováFoto: SITA/AP ŠTRASBURG 20. mája (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová utrpela štyri z ostatných piatich prehier v trojsetových drámach, vo všetkých piatich prípadoch podľahla súperke s vyšším postavením vo svetovom rebríčku.

\"Stále mám pocit, že som tam a blízko, len to musím prelomiť. Základom je už to, že som sa k tým príležitostiam vôbec dostávala, len ich treba lepšie premieňať.

Rovnako ako nedávno proti Stosurovej či Schiavoneovej to aj dnes bol zápas celkovo vysokej úrovne, ale opäť nie s víťazným koncom pre mňa,\" povzdychla si bývalá päťka renkingu Hantuchová (momentálne 30. miesto) v rozhovore pre agentúru SITA po svojom piatkovom nezdare 4:6, 6:3, 4:6 s Nemkou Andreou Petkovicovou (15.) v semifinále na antuke v Štrasburgu. \"Tlačila som ju, tlačila, lenže potom som chcela až zbytočne veľa. Stačilo v tom pokračovať a držať stále rovnaký tlak, keď som ju mala rozbehanú. Keď som sa snažila o niečo navyše, vtedy som sa unáhlila a uletelo mi to,\" uznala 28-ročná popradská rodáčka, ktorá hrala svoje 34. semifinále na hlavnom profesionálnom okruhu a má za sebou 11 súbojov o titul (z nich 4 trofeje), ale stále čaká na premiérové finále v kariére na najpomalšom povrchu. Nepovažuje však antuku za strašiaka: \"Už to nevnímam ako kedysi, beriem ju ako každý iný povrch. Navyše, terajšie antuky sú väčšinou rýchle, tá miestna v Štrasburgu bola v podstate ako ´hard´. Myslím si, že mám nárok pomýšľať na dobré výsledky aj na tomto povrchu, len treba byť dobre na nohách a bojovať.\"

Hantuchová v prvom sete proti Petkovicovej viedla sľubne 4:2 a k tomu mala brejkbal v siedmej hre. V tretej časti sa z 1:4 s dvojitým brejkom dostala na 3:4 a v ôsmej hre si vypracovala jednu príležitosť preraziť servis súperky, ale napokon už nedotiahla črtajúci sa obrat. Cestou na Roland Garros do Paríža, kde si ako obhajkyňa osemfinálovej účasti zmeria v 1. kole sily s Číňankou Šuaj Čang, predbežne nechcela poznať výsledok žrebu. \"V prvom rade som ešte mysľou v tom dnešnom zápase. Celkovo však neriešim, s kým hrám, pretože považujem za dôležitejšie sústrediť sa na vlastný výkon a pracovať na tom, čo ja musím hrať. Nerozoberám teda príliš, ktorá súperka stojí na druhej strane. Staviam na vedomí, že mám na to poraziť hocikoho. Potrebujem sa len dostať do takého optimálneho štádia, že som schopná robiť celý zápas to, čo mám. Už sa to niekde musí zlomiť a bodaj by to prišlo práve v tom Paríži,\" skonštatovala Hantuchová, ktorá sa v 3. kole medzinárodných otvorených majstrovstiev Francúzska 2011 môže stretnúť s líderkou počítačového poradia a čerstvo finalistkou v Bruseli, Dánkou Caroline Wozniackou.

Zverenkyňa kapitána fedcupovej reprezentácie Mateja Liptáka Hantuchová si v piatok po tretej hre rozhodujúcej časti nechala ošetriť krk. Zatiaľ nevie, či nepôjde o niečo vážnejšie: \"V druhom geme tretieho setu som zahrala vysoký forhend a akoby ma tam ´seklo´. Začalo mi to vychádzať z krku cez rameno až dolu do lakťa. Po rozmasírovaní sa mi to uvoľnilo, teraz je to však znova tuhé, musím ešte ísť za ´fyzio´.\"

Spomenutý kouč Lipták na margo Šuaj Čang pre SITA povedal: \"Je pravda, že Daniela ju vlani vo februári v Bratislave v rámci Pohára federácie zdolala 6:0, 6:1, ale vnímam to tak, že súperka za to obdobie viac ako roka urobila veľký pokrok, získala nejaké skalpy, určite to nebude jednoduché. Nie je to síce ešte veľké meno, ale ide o nádejnú hráčku. Výhodou je, že Daniela už proti nej hrala a približne vieme, čo môžeme očakávať. Musíme sa dobre pripraviť.\"
 

Vyberte región