Serena Williamsová sa vracia na kurty

07.06.2011 Celý región

Serena WilliamsováFoto: SITA, AP
LONDÝN 7. júna (WEBNOVINY) - Americká tenistka Serena Williamsová potvrdila svoj návrat do súťažného kolotoča na blížiacom sa turnaji WTA Aegon International v Eastbourne (13. - 18. júna), ktorý je prípravou pred tretím grandslamom tenisovej sezóny Wimbledonom. Držiteľka trinástich singlových titulov z turnajov tzv. "veľkej štvorky" naposledy hrala vlani začiatkom júla, keď triumfovala práve vo Wimbledone. Medzitým sa podrobila dvom operáciám pravej nohy, ktorú si údajne poranila na skle v reštaurácii, vo februári jej diagnostikovali pľúcnu embóliu a odstránili jej tiež hematóm z brucha. V Eastbourne je pre ňu pripravená voľná karta.

"Opäť som dostatočne zdravá na to, aby som mohla hrať. Som nadšená. V ostatných dvanástich mesiacoch som toho zažila naozaj veľa, ľudsky ma to posilnilo a som nesmierne vďačná svojej rodine, priateľom a fanúšikom," konštatuje sa v oficiálnom tlačovom komuniké 29-ročnej rodáčky z michiganského mesta Saginaw.

Serenin návrat avizoval aj jej kondičný tréner Mackie Shilstone, ktorý pre portál TENNIS.com povedal: "Venus a Serena spolu trénujú už 21 dní a myslím si, že tam je evidentný progres. Pomaly sa dostáva do svojej niekdajšej formy a chceli by sme, aby pred Wimbledonom absolvovala jeden turnaj. Má za sebou veľmi dlhú prestávku plnú rôznych zdravotných problémov. Takáto situácia by položila takmer každého športovca, ale Serena je neuveriteľne psychicky odolná a práve preto je skvelou šampiónkou."
 

Vyberte región