Horel Renault, stodola, zrážku s Golfom cyklista neprežil, nález utopenca

28.03.2005 Celý región

Požiar vozidla\r\nDnes o 00.50 hod. oznámil na linku 158 OR PZ v Humennom 26-ročný muž trvale bytom Kalná Roztoka , okr. Snina, prechodne bytom Snina požiar sv...
Požiar vozidla
Dnes o 00.50 hod. oznámil na linku 158 OR PZ v Humennom 26-ročný muž trvale bytom Kalná Roztoka , okr. Snina, prechodne bytom Snina požiar svojho osobného motorového vozidla.

Policajným šetrením na mieste činu bolo zistené, že doposiaľ neznámy páchateľ v čase od 18.45 hod. dňa 27.3.2005 do 00.40 hod. dňa 28.3.2005 kameňom rozbil sklennú výplň na piatych dverách osobného motorového vozidla zn. RENAULT LAGÚNA, v Snine a nezistenou látkou zapálil interiér vozidla. Požiar uhasili príslušníci HaZZ Snina. K zraneniu osôb nedošlo. Pre 26-ročného majiteľa mozidla ohorením interiéru vozidla vznikla celková škoda 100 000. - Sk. Vozidlo bolo zaistené pre ďalšie účely trestného konania a budú prizvaní experti KaEÚ PZ v Košiciach, ktorí určia presnú príčinu požiaru. Policajný orgán zo Sniny začal trestné stíhanie vo veci pre trestný čin poškodzovania cudzej veci

Požiar:
Dňa 27.3.2005 o 04.23 hod. oznámila na linku 158 OR PZ v Poprade 49-ročná žena z Matiašoviec, okr. Kežmarok, že došlo k požiaru drevenej hospodárskej budovy pri neobývanom rodinnom dome v obci, kde býva. Požiar bol pravdepodobne založený neznámym páchateľom a došlo pri ňom k úplnému zhoreniu hospodárskej budovy a rôzneho stavebného materiálu, ktorý bol v nej uskladnený.
Následne sa požiar rozšíril na neobývaný rodinný dom, v dôsledku čoho došlo k čiastočnému obhorenie muriva a strechy. Požiar uhasili príslušníci HaZZ Kežmarok. K zraneniu osôb nedošlo. Pre 44-ročného Popradčana - majiteľa
týchto nehnuteľností vznikla celková škoda 100 000. - Sk. Na miesto požiaru boli prizvaní experti KaEÚ PZ v Košiciach, ktorí nevylúčili úmyselné založenie požiaru cudzou osobou. Policajný orgán začal trestné stíhanie vo veci pre trestný čin všeobecného ohrozenia. Prípad vyšetruje Úrad justičnej a kriminaálnej polície OR PZ v Poprade.

Lúpež:
Dňa 26.3.2005 Popradský policajný vyšetrovateľ vzniesol obvinenie pre trestný čin lúpeže spáchaný formou spolupáchateľstva dvom mladistvým Popradčanom. Obidvaja obvinení dňa 26.3.2005 o 19.15 hod. na Ulici J. Curie oproti NsP v Poprade spolu s ďalšou nestotožnenou osobou, pristúpili k maloletému 14-ročnému chlapcovi z Popradu, žiakovi ZŠ a žiadali od neho 3 ks cigariet, ktoré im poškodený vydal. Následne od neho žiadali celú krabičku cigariet pod hrozbou, že ho zbijú, ktorú im taktiež vydal. Potom jeden z pácahteľov od poškodeného žiadal náušnice zo žltého kovu, na čo poškodený ušiel. K zraneniu osôb nedošlo, spôsobená škoda je 20, - Sk. Obvinení sú stíhaní na slobode.

Prehľad o dopravných nehodách za deň 27. 3. 2005
Za uvedený deň bolo v rámci Prešovského kraja 7 dopravných nehôd, při ktorých boli 3 osoby ľahko zranené. Hmotné škody boli odhadnuté vo výške 494 000, - Sk. Po 2 nehody boli v policajných okresoch Humenné - tam boli aj tí 3 zranení. A v okresoch Porad a Prešov. Jedna DN bola v okrese Vranov.

Väzba:
Dňa 26.3.2005 na návrh Humenské policajného vyšetrovateľa bol rozhodnutím sudcu Okresného súdu v Humennom vzatý do väzby obvinený 54-ročný invalidný dôchodca bytom Modrá nad Cirochou, okr. Humenné. Obvinený muž je stíhaný pre trestné činy násilia proti skupine obyvateľov a proti jednotlivcovi, týrania blízkej osoby a zverenej osoby a pre trestný čin nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. Obvinený už od januára 2004 sa v mieste trvalého bydliska opakovane vyhrážal manželke, dcére a svojej matke , že ich postrieľa, pozabíja. Manželku aj fyzicky napádal . V mieste bydliska prechovával nielen legálne držanú krátku guľovú zbraň, ale aj komponenty zbraní. Väzba je vykonávaná v ÚVV v Košiciach.

Dopravná nehoda s následkom smrti:
Dňa 25.3.2005 o 18.50 hod. došlo na št. ceste č. 3 triedy, v katastri obce Vyšný Hrušov, okr. Humenné, k dopravnej nehode – k zrážke 41-ročného cyklistu z Vyšného Huršova osobným motorovým vozidlom zn. VW Golf, EČV: HE-, ktoré viedol 23-ročný vodič .z Udavského, okr. Humenné. Vodič viedol vozidlo po uvedenej ceste v smere z obce Vyšný Hrušov do obce Udavské, pričom v ľavotočivej zákrute prešiel do protismeru a ľavou prednou časťou vozidla zachytil oproti idúceho cyklistu , ktorý zraneniam po prevoze do NsP v Humennom podľahol. Telo nebohého je umiestnené na patologickom oddelení NsP v Humennom, kde bude vykonaná pitva. Požitie alkoholických nápojov u vodiča zistené nebolo.
Pri dopravnej nehode bola na vozidle spôsobená škoda vo výške 30 000. - Sk a na bicykli 1 000. - Sk. Dopravnú nehodu zavinil vodič porušením ustanovenia § 7 ods. 1 zákona o premávke na pozemných komunikáciách. Ešte v uvedený deň vyšetrovateľ Humenský policajný vyšetrovateľ vzniesol vodičovi obvinenie pre trestný čin ublíženia na zdraví s následkom smrti a stíha ho na slobode.

Zadržanie lúpežníka a vzatie do väzby
Dňa 25.3.2005 Humenský policajný vyšetrovateľ vzniesol obvinenie pre trestný čin lúpeže mladistvému M. F. , bytom Dlhé nad Cirochou okr. Snina.
Obvinený mládenec dňa 24.3.2005 okolo 23.20 hod. na miestnej komunikácií, pri rodinnom dome v obci Dlhé nad Cirochou, lúpežne prepadol s kuklou na hlave 61- ročnú ženu taktiež bytom Dlhé nad Cirochou, tým spôsobom, že do nej sotil rukami, načo poškodená spadla a so slovami „ Daj sem tie peniaze“ jej vytrhol z ruky kabelku a z miesta činu ušiel. Poškodenej krádežou kabelky, hotovosti vo výške 3 500. - Sk a mobilného telefónu vznikla celková škoda vo výške 8 600. - Sk, k jej zraneniu nedošlo. Obvinený bol zadržaný, umiestnený v cele policajného zaistenia a bol spracovaný návrh na jeho vzatie do väzby. Dňa 26.3.2005. bol rozhodnutím sudcu Okresného súdu v Humennom vzatý do väzby

Nález mŕtvoly nezistenej totožnosti:
Dňa 24.3.2005 oznámila na linku 158 OR PZ v Poprade pracovníčka centrálneho dispečingu NsP v Poprade nález mŕtvoly v rieke Poprad. Mŕtvola neznámeho muža vo veku 50 – 60 rokov bola nájdená v katastri obce Spišská Teplica, okr. Poprad, asi 1 km od hypermarketu TESCO v Poprade, náhodným okoloidúcim, ktorý ho za pomoci inej nestotožnenej osoby vytiahol na breh a privolal lekársku záchrannú službu. Privolaný lekár LSPP Svit, okr. Poprad, konštatoval smrť utopením bez známok násilia. Výsluchom svedkov bolo zistené, že neznámy muž pravdepodobne spáchal samovraždu. Na tele nebohého bude vykonaná pitva. Prípad vyšetruje odbor skráteného vyšetrovania ÚJKP OR PZ v Poprade.

Prehľad o dopravných nehodách za deň 25.3.2005
Zas uvedený deň bolo na cestách Prešovského kraja 7 dopravných nehôd, pri ktorých nebola žiadna osoba zranená. Hmotné škody boli odhadnuté na výšku 630 000, - Sk. Po 3 DN boli v policajných okresoch Poprad a Prešov a 1 v Humenskom okrese.

Vznesenie obvinenia
Policajný orgán skráteného vyšetrovania v Snine včera vzniesol obvinenenie 24-ročnému Sninčanovi. Mladý útočník 17.3.2005 okolo 01.00 hod. v Snine před pohostinstvom bezdôdvodne napadol fyzicky 28-ročného muža - tiež Sninčana. Poškodeného udrel rukami do tváre a potom ako ten spadol tak ho kopal do tela, čím mu spôsobil zranenia, ktoré si vyžiada práceneschopnosť cca 7 dní.
 

Vyberte región