Návrh FNM vyhlásiť konkurz na Solivary, a. s., Prešov nie je podľa Murajdu optim

29.03.2005 Celý región

Návrh Fondu národného majetku (FNM) vyhlásiť konkurz na Solivary, a. s. , Prešov nie je podľa predsedu predstavenstva spoločnosti Matúša Murajdu optimálne ri...
Návrh Fondu národného majetku (FNM) vyhlásiť konkurz na Solivary, a. s. , Prešov nie je podľa predsedu predstavenstva spoločnosti Matúša Murajdu optimálne riešenie. Ako zdôraznil, núkali a núkajú sa iné riešenia, a to vrátane vstupu nových investorov do \"akciovky\".

\"Konkurzné konanie tieto iniciatívy minimálne pribrzdí, \" povedal Murajda. Očakáva, že Krajský súd v Košiciach návrh FNM podaný v piatok 18. marca zamietne.
Krok fondu vedenie akciovej spoločnosti zaskočil, pretože Solivary sú hospodársky stabilizované, plnia si všetky svoje úlohy, hospodária bez záväzkov po lehote splatnosti. \"Preto nevzniká dôvod na vyhlásenie konkurzu, \" konštatoval predseda predstavenstva. Podľa neho fondom spomínaná exekúcia ako dôvod podania návrhu reálne nehrozí. Murajda v tejto súvislosti podčiarkol, že vedenie spoločnosti je schopné pripraviť sa aj na to, keby výsledok sporu ešte z roku 1995 o zmluvnú pokutu bol pre Solivary negatívny a vie dôsledky z toho preklenúť.
Jediným problematickým bodom zostávajú vzťahy medzi FNM a nadobúdateľom akcií spoločnosti Solivary Nováckymi chemickými závodmi a plnenie povinností a záväzkov vyplývajúcich z kúpno-predajnej zmluvy oboma stranami.
FNM v súčasnosti už nie je akcionárom v spoločnosti Solivary.
(jj)
 

Vyberte región