Nadal potrebuje oddych, na Wimbledone bude opäť v plnej sile

11.06.2011 Celý región

Rafael NadalFoto: SITA/AP
 LONDÝN 11. júna (WEBNOVINY) - Španielskeho tenistu Rafaela Nadala mrzí piatková prehra s Francúzom Joom-Wilfriedom Tsongom vo štvrťfinále na tráve v londýnskom Queen´s Clube, ale 10-násobného grandslamového šampióna nevyviedla z konceptu pred pokusom obhájiť wimbledonský titul.

"Som plný sebavedomia. Neviem, či budem hrať dobre, ale na Wimbledon pôjdem s veľkou motiváciou a dúfam, že aj v perfektnom fyzickom stave. Negatívom je, že v Queen´s Clube som prehral. Zároveň to však znamená, že budem mať o niekoľko dní viac na relax, trochu sa môžem pozviechať aj v mentálnej rovine," skonštatoval na tlačovej besede Nadal, ktorý päť dní pred týmto nezdarom už šiesty raz vo svojej kariére zdvihol nad hlavu Pohár mušketierov pre šampióna parížskeho antukového Roland Garros.

"Po strate druhého setu mi chýbala koncentrácia. Hral som veľa zápasov prakticky bez oddychu a už som sa nedokázal pohrúžiť do diania na kurte obvyklým spôsobom. Myslím si, že potrebujem pauzu. Pobudnem s rodinou a priateľmi a v stredu či vo štvrtok sa presuniem do Wimbledonu. Medzičasom si možno zahrám golf, zájdem na ryby," povedal Nadal.

Dvadsaťpäťročný líder svetového rebríčka ATP predtým naposledy chýbal vo finále turnaja, na ktorom štartoval, v januári na melbournských Australian Open.


Americký tenista Andy RoddickFoto: SITA/APRoddick si vie predstaviť Serenin ďalší triumf vo Wimbledone

Americký tenista Andy Roddick si vie predstaviť triumf svojej krajanky a dlhoročnej kamarátky Sereny Williamsovej vo Wimbledone, hoci obhajkyňa trofeje na londýnskej tráve zo zdravotných dôvodov chýba v súťažnom dianí už takmer rok. Vráti sa budúci týždeň v Eastbourne.

"Nemyslím si, že by niekoho naozaj šokovalo, ak by prešla celým wimbledonským turnajom a vyhrala ho. Považujem z jej strany za rozumné, že si zahrá na prípravnom podujatí po takej dlhej pauze. Predpokladám, že budem tlmočiť názor mnohých: Serena je pre ženský tenis potrebná z viacerých dôvodov. Nielen preto, lebo zbiera úspechy a je skvelou šampiónkou, ale aj pre svoje vnášanie popkultúry do tohto odvetvia. Predstavuje symbiózu, ktorá je výzvou, a stará sa o titulky dokonca aj bez toho, aby niečo také mala v pláne, čo je v konečnom dôsledku pre šport len prínosné. Nechcem znevážiť ktorúkoľvek terajšiu hráčku, ale podľa mňa ženský tenis teraz potrebuje dominujúcu osobnosť jej typu," cituje magazín Tennis Roddickove slová po postupe do semifinále v londýnskom Queen´s Clube.
 

Vyberte región