Grandslamový turnaj bude po 6 rokoch bez Mertiňáka

15.06.2011 Celý región

Michal MertiňákIlustračné foto SITA
BRATISLAVA 15. júna (WEBNOVINY) - Slovenský tenista Michal Mertiňák má zdravotné problémy. "Mám problémy s chrbticou. Ide o vysunutú platničku medzi štvrtým a piatym stavcom, ktorá tlačí na nerv a vystreľuje to do nôh. Veľmi zlé to bolo už počas Roland Garros, po ktorom som mal hrať s Lukášom Dlouhým v Halle, ale už to nešlo a musel som sa odhlásiť," povedal pre agentúru SITA semifinalista deblovej časti šampionátu ATP World Tour Finals 2009 Michal Mertiňák a dodal: "Beriem lieky a chodím na rehabilitácie, infúzie, ozónové injekcie. Akurát som na ceste do Piešťan. Pauza by mala trvať približne mesiac. Absencia vo Wimbledone ma mrzí o to viac, že sme si v súvislosti s londýnskymi olympijskými hrami mali vyskúšať s Danielou Hantuchovou miešanú štvorhru."

Deblový špecialista Mertiňák, 26. v príslušnom svetovom rebríčku ATP, naposledy nebol v akcii na jednej zo súčastí "veľkej štvorky" na Roland Garros 2005 v Paríži. Séria 24 účastí sa začala vo Wimbledone 2005, teraz sa 31-ročný rodák z Považskej Bystrice neobjaví práve na londýnskej tráve. Knowles spojí na medzinárodných otvorených majstrovstvách Anglicka svoje sily s Poliakom Lukaszom Kubotom.

Nad čiarou hlavnej súťaže štvorhry na Wimbledone 2011 sú Filip Polášek v tandeme s Igorom Zelenayom. V stredu sa vo finálovom 2. kole kvalifikácie deblovej súťaže predstavia Karol Beck po boku Čecha Davida Škocha a Lukáš Lacko s ďalším Čechom Lukášom Rosolom.
 

Vyberte región