Cibulková prehrala v semifinále dvojhry v Hertogenboschi

17.06.2011 Celý región

Foto: SITA/AP
HERTOGENBOSCH 17. júna (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková nasadená ako piata prehrala v piatkovom stretnutí semifinále dvojhry na turnaji WTA Unicef Open v holandskom Hertogenboschi (International, dotácia 220 000 USD, tráva) so sedmičkou tohto podujatia Robertou Vinciovou (30.) z Talianska za 76 minút 5:7, 1:6.

V prvom sete Cibulková (23. v hodnotení) viedla 4:2, v druhom znížila rebrejkom na 1:2, ale odvtedy si nepripísala už ani gem. K 20. júnu ju na poste národnej jednotky vystrieda po 20 týždňoch Daniela Hantuchová.

Zverenkyňa Željka Krajana si z dvojhry na tomto podujatí odnáša šek na 10 400 USD a k tomu 130 bodov do hodnotenia. Nepodarilo sa jej tretí raz v kariére postúpiť do singlového finále na hlavnom profesionálnom okruhu po Amelia Islande a Montreale, zhodne už zo sezóny 2008. V semifinále bola teraz siedmy raz, premiérovo v tomto roku, keď jej vyšiel piaty štvrťfinálový pokus.

V zápase rozloženom pre dážď do dvoch dní prekonala bývalú dvojku renkingu Svetlanu Kuznecovovú z Ruska 7:5, 4:6, 6:2 (po štvrtku 3:0 v treťom sete) s dvojitým brejkom.

Cibulková sa do finále v Hertogenboschi už dostala, a to vo štvorhre po boku líderky deblového renkingu, Talianky Flavie Pennettovej, ktorej tradičná partnerka Gisela Dulková z Argentíny momentálne má zdravotné problémy. Deblové finále je na programe tiež v piatok, takže Slovenka má riadne nahustený program.
 

Vyberte región