Nelegálny software v internetovej kaviarni, nález munície, krádeže

05.04.2005 Celý región

Policajti Prešovského KR PZ si opäť posvietili na prevádzkovateľov internetových kaviarní. Minulého roku v novembri boli skontrolované 3 kaviarne v meste Pre...
Policajti Prešovského KR PZ si opäť posvietili na prevádzkovateľov internetových kaviarní. Minulého roku v novembri boli skontrolované 3 kaviarne v meste Prešov. O výsledku akcie sme vtedy verejnosť informovali prostredníctvom Vás, masmédií.
Včera vykonali policajti KR PZ v spolupráci s policajtmi OR PZ Poprad kontrolu v jednej z internetových kaviarní v Poprade zameranú na odhaľovanie trestnej činnosti, konkrétne na porušovanie autorského práva.

V kontrolovanej internetovej kaviarni sa nachádzalo 9 počítačov a polícia zistila, že v 6 počítačoch sa nachádza nelegálne nainštalovaný softvér. U všetkých počítačov to boli hry v počte 14-17 kusov v každom z nich. Ďalej bolo policajným preverovaním u prevádzkovateľa zistené, že nevlastní nosiče s originálmi týchto hier a taktiež nemá uzatvorené licenčné zmluvy tak, aby tieto hry mohol ponúkať verejnosti.
V uvedených akciách mienime pokračovať aj v budúcom období. Preto dávame do pozornosti všetkým prevádzkovateľom, že hry svojim klientom možno poskytovať iba ak vlastnia originálne nosiče a majú licenciu na prevádzkovanie týchto hier od výrobcu, prípadne vlastníka autorských práv.
Uvedený prípad dokumentuje policajný orgán odboru skráteného vyšetrovania OR PZ v Poprade.

Nález munície:
Včera oznámila na OO PZ vo Svidníku 50-ročná žena bytom Nižná Písaná, okr. Svidník, že počas prechádzky našla v potoku v uvedenej obci muníciu. Policajným preverením bolo zistené, že sa jedná o mínometný granát pochádzajúci z obdobia 2. svetovej vojny. Munícia bola zabezpečená pred prístupom verejnosti a dnes ju zneškodní pyrotechnik KR PZ v Prešove.

Včera oznámila na OO PZ v Stakčíne, okr. Snina 32-ročná žena zo Stakčína, že jej okolo 19.00 hod. doniesli 3 neznámi muži do pohostinstva zv. GRODZY v Stakčíne nevybuchnutú muníciu. Miesto nálezu neupresnili. Policajným preverením bolo zistené, že sa jedná o delostrelecký granát kal. 152 mm, pochádzajúci z obdobia 2. svetovej vojny. Granát bol prevezený do objektu OO PZ v Snine a dnes ho zneškodní pyrotechnik KR PZ v Prešove.

Lúpež vypátranie páchateľov:
Policajti oddelenia všeobecnej kriminality Úradu justičnej a kriminálnej polície OR PZ v Poprade v týchto dňoch objasnili jeden z prípadov lúpežného prepadnutia , ktorý sa stal v januári tohto roku.
Včera Popradský policajný vyšetrovateľ vzniesol obvinenie pre trestný čin lúpeže spáchaný formou spolupáchateľstva 3 mladistvým Kežmarčanom .
Obvinení ešte 18.1.2005 okolo 18.45 hod. pred jedným z rodinných domov v Kežmarku lúpežne prepadli 55-ročnú miestnu obyvateľku.
Z ruky jej bola vytrhnutá dámska kabelka, v ktorej bol mobilný telefón, peňaženka s finančnou hotovosťou 300. - Sk, náramkové hodinky a osobné doklady na meno poškodenej. Spôsobili jej celkovú škodu 10 050. - Sk a utrpela zranenie s dobou
liečenia a PN 7 dní. Mladistvým páchateľom hrozí trest odňatia slobody 1 až 5 rokov trestu odňatia
Slobody. Obvinení sú stíhaní na slobode.

Popradskí policajti v týchto dňoch objasnili aj ďalšiu z lúpeží v ich okrese.
Včera Popradský policajný vyšetrovateľ ÚJKP OR PZ v Poprade vzniesol obvinenie pre trestný čin lúpeže spáchaný formou spolupáchateľstva trom mladistvým Popradčanom.
Obvinení dňa 3.4.2005 o 02.30 hod. na Ulici Fraňa Kráľa v Poprade, na moste cez Velický potok, napadli 33-ročného muža z Kravan, okr. Poprad, ktorého zvalili na zem, kde ho bili a kopali. Z krku mu strhli 2 retiazky zo žltého kovu a z plecniaka mu ukradli peňaženku so 40. - Sk, mobilný telefón a zväzok kľúčov. Poškodený utrpel zranenie s dobou liečenia a PN 14 dní, bola mu spôsobená aj škoda 38.000. - Sk. Obvinení sú stíhaní na slobode. Hrozí im trest odňatia slobody 1 -5 rokov.

Krádež vlámaním:
Policajti Prešovského OR PZ od včera vyšetrujú krádež vlámaním do ďalšej z predajní v policajnom okrese Prešov.
V čase od 23.00 hod. dňa 3.4.2005 do 07.00 hod. dňa 4.4.2005 neznámy páchateľ vykonal krádež vlámaním do predajne rozličného tovaru v obci Šarišské Sokolovce, okr. Sabinov. Páchateľ odstránil visacie zámky na mreži vchodových dverí, dvere vypáčil a z objektu ukradol väčšie množstvo cigariet, alkoholických nápojov, drogistický a potravinársky tovar, ako aj peňažnú hotovosť 12.500. - Sk, ktorá sa nachádzala v registračnej pokladni a zásuvke stola. Majiteľke spôsobil krádežou a poškodením zariadenia škodu 290.000. - Sk.
 

Vyberte región