Prívetivé policajné prostredie, násilník je už vo väzbe, vlámanie do pohostinstv

06.04.2005 Celý región

Prvá streda v mesiaci\r\nObčania v Prešovskom kraji už tretí rok majú možnosť využiť v rámci projektu Prívetivé policajné prostredie Prvú stredu v mesiaci na t...
Prvá streda v mesiaci
Občania v Prešovskom kraji už tretí rok majú možnosť využiť v rámci projektu Prívetivé policajné prostredie Prvú stredu v mesiaci na to, aby sa stretli s okresnými či krajským riaditeľom a porozprávali sa s nimi o svojich návrhoch, námietkach, pripomienkach či sťažnostiach.

Túto možnosť môžu záujemcovia využiť aj dnes ( 6. apríla 2005) medzi druhou a piatou hodinou poobede na Krajskom riaditeľstve Policajného zboru v Prešove a na okresných riaditeľstvách v Prešove , Poprade, Bardejove, Vranove a Humennom.
Občania sa u riaditeľa môžu informovať na bezpečnostnú situáciu v mieste ich bydliska, na prácu polície, na čokoľvek, čo sa polície týka. Môžu riaditeľa informovať o problémoch, s ktorými sa stretávajú pri kontakte s políciou alebo o podozrení z páchania trestnej činnosti v ich okolí.
Polícia si cení spoluprácu s občanmi. Budeme radi, ak sa na nás i naďalej budete obracať s dôverou a ak si budeme vzájomne pomáhať.

Násilník je už vo väzbe
Na návrh Vranovského policajného vyšetrovateľa včera bol rozhodnutím sudcu Okresného súdu vo Vranove nad Topľou vzatý do väzby obvinený 65-ročný dôchodca z Vranova nad Topľou, v minulosti už 1 krát súdne trestaný.
Muž je stíhaný pre trestný čin násilia proti skupine obyvateľov a proti jednotlivcovi. Uvedeného skutku sa dopustil včera v čase okolo 01.00 hod. keď v rodinnom dome v mieste trvalého bydliska fyzicky napadol svoju manželku , ktorej spôsobil zranenie s dobou liečenia a PN 6 dní a vyhrážal sa zabitím. Zabitím sa vyhrážal aj synovi a neveste. Útočník bol po incidente policajtmi zadržaný a umiestnený v cele policajného zaistenia a väzba je vykonávaná v ÚVV v Prešove.

Vlámanie do pohostinstva
Od včera policajti ÚJKP OR PZ v Prešove vyšetrujú aj vlámanie do pohostinstva zv. Pod gaštanom v Prešove. Vlámanie včera oznámil na linku 158 OR PZ v Prešove 38-ročný Prešovčan, ktorý uviedol, že vlámanie bolo vykonané v čase od 01.00 do 08.30 hod. Prešove. Policajným vyšetrovaním bolo zistené, že neznámy páchateľ odstránil 2 visacie zámky z mreží vchodových dverí a vypáčil zámok, vošiel dnu a ukradol časť diskotékovej aparatúry a to CD prehrávač, mixážny pult, mikrofón, veľké množstvo CD nosičov, a svetlá. Okrem toho páchateľ vylomil aj 2 výherné automaty, z ktorých ukradol finančnú hotovosť 12 500. - Sk a z predajného pultu finančnú hotovosť 10 000. - Sk, čím pre oznamovateľa spôsobil celkovú škodu vo výške 167 500. - Sk.

Vlámanie do garáže.
Taktiež od včera vyšetrujú policajti OR PZ v Prešove aj krádež vlámaním do garáže 37-ročného Prešovčana. Včera túto skutočnosť oznámil samotný oznamovateľ na linku 158 OR PZ v Prešove. Vlámanie do garáže bolo vykonané v dobe od 13.30 hod. dňa 27.2.2005 do 13.30 hod. dňa 5.3.2005 . Muž to zistil až včera, nakoľko garáž je mimo miesta bydliska, ktorú ma oznamovateľ v prenájme. Vyšetrovaním bolo zistené, že páchateľ nezisteným spôsobom otvoril garážovú bránu a z garáže ukradol motocykel zn. HONDA VFR 800 FI RC 46, vyrobený v roku 2002, modrej farby, ktorého vlastníkom je lízingová spoločnosť z Bratislavy a držiteľom je oznamovateľ, čím pre leasingovú spoločnosť bola spôsobená škoda 500 000. - Sk. Ďalej z garáže ukradol 4 ks elektrónových diskov ,4 ks pneumatík, autorádio a rôzne iné veci , čím pre jednu Prešovskú s.r.o. , ktorej je oznamovateľ konateľom bola spôsobená škoda vo výške 177 500. - Sk. Po motocykli a páchateľovi bolo vyhlásené pátranie. Celková škoda je vo výške 677 500, - Sk.

Výskyt podozrivej bankovky:
Včera telefonicky oznámil na OO PZ v Hanušovciach nad Topľou, okr. Vranov nad Topľou, majiteľ pohostinstva v obci Ďurďoš, okr. Vranov and Topľou, že pri preberaní tržby od pracovníka pohostinstva zistil bankovku nominálnej hodnoty 1 000. - Sk, sériové číslo PO4612443, ktorá vykazovala znaky falzifikátu. Uvedenou bankovku platil za účet v pohostinstve neznámy muž. Bankovka bola zaistená a bude zaslaná do Skúšobne platidiel NBS v Bratislave. Vyšetrovateľ ÚJKP OR PZ vo Vranove nad Topľou začal trestné stíhanie vo veci pre trestný čin falšovania a pozmeňovania peňazí a cenných papierov
 

Vyberte región