Wimbledonská šampiónka zo sezóny 2004 Šarapovová do 3. kola

24.06.2011 Celý región

Ruská tenistka Maria ŠarapováFoto: SITA/AP
LONDÝN 24. júna (WEBNOVINY) - Ruská tenistka Maria Šarapovová nasadená ako piata zvíťazila v piatkovom zo štvrtka pre tmu odloženom stretnutí 2. kola dvojhry žien na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone v Londýne (20. júna - 3. júla, celková dotácia 14,6 milióna libier, tráva) nad domácou držiteľkou voľnej karty Laurou Robsonovou, 254. v renkingu WTA, pomerne tesne 7:6 (4), 6:3. V prvom sete pritom dosiahla obrat z 1:4.

Sedemnásťročná z Melbourne pochádzajúca ľaváčka Robsonová je vo veku, v ktorom bývalá líderka svetového rebríčka Šarapovová (teraz 6. pozícia) triumfovala na medzinárodných otvorených majstrovstvách Anglicka 2004.

Medzičasom dovedna už trojnásobná šampiónka z tzv. Majors Šarapovová nastrieľala o 10 "winnerov viac (32:22) a zároveň mala istejšiu ruku - nevynútené chyby 15:20. Sibírčanka s domicilom na Floride dala 6 es, ale aj urobila 6 dvojchýb. Zvládla 6 zo 7 zákrokov pri sieti.

"Súperka začala veľmi dobre. Chodila si pre údery a podávala natoľko dobre, že som nemala priveľa možností pri jej prvom servise. Postupne som začala hrať lepšie. Clkovo som však nepredviedla optimálny výkon, tých nevynútených chýb mohlo byť aj menej," sebakriticky skonštatovala Šarapovová.

Dvojhra žien - 2. kolo:
Maria Šarapovová (Rus.-5) - Laura Robsonová (V. Brit.) 7:6 (4), 6:3 za 108 minút

Snúbenica slovinského basketbalistu Sašu Vujačiča Šarapovová sa v 3. kole stretne s Češkou Klárou Zakopalovou (35.), s ktorou dosiaľ hrala jediný raz už pred ôsmimi rokmi na Australian Open pri svojom
absolútnom debute v grandslamovej hlavnej súťaži prehrala v 1. kole 4:6, 6:7 (6). Vlani vo Wimbledone podľahla v osemfinále vo veľkom šlágri Američanke Serene Williamsovej, neskoršej víťazke celého turnaja.

Zaujímavosťou je skutočnosť, že Šarapovová už na druhom podujatí "veľkej štvorky" v rade čelila v 2. kole 17-ročnej domácej "wild card". Na Roland Garros v Paríži utiekla Caroline Garciovej z manka 3:6, 1:4 a napokon sa prebojovala až do semifinále, hoci antuka nikdy nepatrila k jej vyznávaným povrchom. Šarapovová teraz zaznamenala 397. triumf vo svojej profesionálnej kariére, takže sa blíži k okrúhlej hodnote.

Šampiónka z miestnej súťaže dievčat spred troch rokov Robsonová (vtedy v semifinále prekonala Romanu Tabakovú) sa k 4. júlu vráti do Top 200.

Maria Šarapová počas 2. kola na treťom gradslamovom turnaji sezóny WimbledoneFoto: SITA/AP
Maria Šarapová a Laura Robsonová počas 2. kola na treťom gradslamovom turnaji sezóny WimbledoneFoto: SITA/AP
Maria Šarapová počas 2. kola na treťom gradslamovom turnaji sezóny WimbledoneFoto: SITA/AP
Maria Šarapová počas 2. kola na treťom gradslamovom turnaji sezóny WimbledoneFoto: SITA/AP
 

Vyberte región