Hantuchová s Azarenkovou revali ako pokazený vrtuľník

24.06.2011 Celý región

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová gratuluje svojej súperke z Bieloruska k výhre.Foto: SITA/AP
LONDÝN 24. júna (WEBNOVINY) - Bieloruská tenistka Viktoria Azarenková má povesť jednej z najhlučnejších hráčok, pri každom údere pomáha loptičke aj výraznou a približne dve sekundy dlhou zvukovou kulisou. V piatkovom stretnutí 3. kola dvojhry žien na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone v Londýne sa jej snažila kontrovať Slovenka Daniela Hantuchová.

Jej pokojný povzdych "ej" bol však len slabým odvarom Azarenkovej pazvukov "huuu", ktorým namerali až 95 decibelov. Možno aj preto sa zápas skončil prehrou tichšej Hantuchovej, ktorá svojej súperke podľahla za 129 minút 3:6, 6:3, 2:6. Fanúšikovia na tribúnach boli výkrikmi hráčok nadšení.

Čím viac sa aktérky vkladali do hry a kričali, tým viac sa diváci zadúšali smiechom. Zvuky totiž svojím pravidelným striedaním "huu-ej-huu-ej-huu" pripomínali hluk vrtuľníka, ktorý sa snaží o núdzové pristátie s pokazeným motorom v známej lokalite Henman Hill v areáli All England Lawn Tennis and Croquet Clubu, popisuje atmosféru zápasu na centrálnom dvorci agentúra Reuters.

 

Vyberte región