Rozšírenie otváracích hodín na Europasoch, zadržanie páchateľov, pytliaci v akci

07.04.2005 Celý región

Europasy - oznam pre občanov Prešovského kraja\r\nPre veľký záujem občanov o europasy sú od dnešného dňa rozšírené stránkové hodiny aj dni na jednotných pracov...
Europasy - oznam pre občanov Prešovského kraja
Pre veľký záujem občanov o europasy sú od dnešného dňa rozšírené stránkové hodiny aj dni na jednotných pracoviskách Okresného dopravného inšpektorátu v Prešove a to v utorky a štvrtky od 08.00 hod do 12.00 hod.

Taktiež na jednotnom pracovisku ODI v Poprade budú vybavované stránky aj v utorky od 08.00 hod do 12.00 hod.
V prípade väčšieho záujmu občanov o europasy aj v iných okresných mestách rozšírime stránkové hodiny a dni aj na týchto jednotných pracoviskách.

Zadržanie páchateľov a väzba:
Na návrh policajného orgánu oddelenia skráteného vyšetrovania v Sabinove bol včera rozhodnutím Okresného súdu v Prešove vzatý do väzby obvinený 29 ročný muž z Torysy, okr. Sabinov, v minulosti už 5 krát súdne trestaný. Muž je stíhaný pre trestný čin krádeže v štádiu pokusu spáchaného formou spolupáchateľstva. Skutku sa dopustil včera o 01.00 hod. tým, že po spoločnej dohode s 21 ročnou ženou z Pečovskej Novej Vsi, okr. Sabinov, a 22 ročnou ženou z Torysy, okr. Sabinov, tým, že sa pokúsili vlámať do predajne potravín Jednota – MIX a Obecného úradu v obci Oľšov, okr. Sabinov. Pri vlámania boli zadržaní policajnou hliadkou OO PZ Lipany. Poškodením vstupných dverí Obecnému úradu Oľšov vznikla škoda vo výške 600. - Sk a COOP JEDNOTA, Prešov vznikla škoda 1 500. - Sk. Obvinené ženy sú stíhané na slobode. Väzba je vykonávaná v ÚVV v Prešove.

Lúpež taxikára - vypátranie páchateľov
Humenskí policajti vypátrali dvoch z troch páchateľov lúpežného prepadnutia taxikára Euro Taxi Michalovce, ku ktorému došlo 22.3.2005 o 01.00hod. Ako páchatelia boli zistení a usvedčení dvaja mladí muži 19 a 18-roční. Jeden pochádza z Modrej nad Cirochou a druhý z Dlhého nad Cirochou, okr. Humenné. Tretí z páchateľov nie je doposiaľ stotožnený ale taktiež sa po ňom pátra.
Humenský policajný vyšetrovateľ včera obidvom mladým mužom vzniesol obvinenie pre trestný čin lúpeže spáchaný formou spolupáchateľstva. Mladší z nich bol zadržaný a umiestnený v cele policajného zaistenia. Vyšetrovateľ naň spracoval návrh na vzatie do väzby.
Poškodený taxikár bol lúpežne prepadnutý v obci Lackovce, okr. Humenné, kde doviezol troch neznámych zákazníkov. Jeden zo zákazníkov predstieral, že chce zaplatiť a nastriekal mu do očí nezistený plyn. Druhý z páchateľov mu nezisteným ostrým predmetom viackrát pichol do pravého ramena a tretí páchateľ sa snažil vytrhnúť mu z ruky peňaženku. Poškodený taxikár stihol z auta vyskočiť a začal kričať o pomoc. Následne páchatelia z vozidla ušli na neznáme miesto. Poškodený utrpel rôzne poranenia s dobou liečenia a PN 14 dní. Poškodením bundy mu bola spôsobená škoda 4 500. - Sk.

Pytliactvo v katastri obce Víťaz
Policajti OO PZ Chminiaska Nová Ves , Okr. Prešov vyšetrujú od včera trestný čin pytliactva, ktorý oznámil priamo na OO PZ v Chminiaskej Novej Vsi 44 ročný muž z obce Víťaz, okr. Prešov. V dobe od 5. 4. 2005 do 6. 4. 2005 doposiaľ neznámy páchateľ ulovil bez povolenia 1 ks raticovej zveri (jelenicu) v katastri obce Víťaz, v časti zvanej Pohlodov. Poľovníckemu združeniu Brezová z obce Víťaz, okr. Prešov týmto spôsobil škodu vo výške 20 000. - Sk.

Zrazený maloletý cyklista
Včera o 14.05 hod v obci Kružľov, okr. Bardejov 25 ročný vodič z Bardejova viedol osobné motorové vozidlo zn. Škoda 120 GLS na rovnom úseku cesty. Z ľavej strany spoza autobusu stojaceho v protismere na ľavej strane mu vošiel do jazdnej dráhy maloletý cyklista z obce Kružľov, ktorého zrazil prednou časťou vozidla. Maloletý cyklista utrpel rôzne zranenia, ktoré si vyžiadajú dobu liečenia približne 8 týždňov. Požitie alkoholu u vodiča dychovou skúškou nebolo zistené. Na vozidle a bicykli vznikla škoda vo výške 8 000. -Sk. Okolnosti dopravnej nehody objasňuje ODI Bardejov.
 

Vyberte región