Azarenková: Pod strechou je zvuk značne odlišný

25.06.2011 Celý región

Bieloruská tenistka Viktoria AzarenkováFoto: SITA/AP
LONDÝN 25. júna (WEBNOVINY) - Bieloruská tenistka Viktoria Azarenková až v treťom vzájomnom stretnutí dokázala prekonať Danielu Hantuchovú, v piatok pritom zachovali svoju tradíciu trojsetových súbojov. Štvorka Wimbledonu 2011 zvíťazila v zápase 3. kola dvojhry žien na hlavnom dvorci 6:3, 3:6, 6:2 a netajila spokojnosť.

"Som šťastná, že som sa dostala ďalej. Daniela je momentálne vo veľmi dobrej forme. Bol to náročný boj so skvelými výmenami. Navyše, súperka dobre podáva. Musela som byť odolná, vyrovnaná a neochvejne bojovná," cituje internetová stránka WTA 21-ročnú Azarenkovú, ktorá k prestávke na zatiahnutie strechy pre dážď za stavu 2:1 a 30:30 na príjme z jej pohľadu uviedla: "Vrátila som sa na dvorec s neopadnutou koncentráciou a to bolo najdôležitejšie. Myslím si, že podmienky zostali v podstate rovnaké, akurát sme sa nemuseli zaoberať vetrom a aj zvuk je značne odlišný." Azarenková preberá od Rusky Marie Šarapovovej povesť najhlučnejšej tenistky.

Azarenková si v osemfinále zmeria sily s niekdajšou trojkou renkingu Naďou Petrovovou z Ruska, s ktorou má skóre 2:2. Práve na londýnskej grandslamovej tráve už hrali dva razy. Pred troma rokmi v 3. kole bývalá zverenkyňa Vladimíra Pláteníka Petrovová zvíťazila 7:6 (11), 7:6 (4), predvlani sa jej v osemfinále Azarenková revanšovala 7:6 (5), 2:6, 6:3 a tento prienik do štvrťfinále je zatiaľ jej miestnym rekordom.
 

Vyberte región