WOZNIACKA: Proti Cibulkovej to bude boj

25.06.2011 Celý región

Fenomenálna dánska tenistka Caroline Wozniacka počas prestížneho turnaja vo Wimbledone.Foto: SITA/AP
KODAŇ 25. júna (WEBNOVINY) - Dánska tenistka Caroline Wozniacka si zahrala proti aspoň jednej slovenskej rodáčke už na štyroch grandslamových turnajoch v rade.

Na tohtoročnom Wimbledone dokonca absolvuje dva takéto zápasy za sebou. Po prekonaní austrálskej reprezentantky Jarmily Gajdošovej, ktorú v sobotu počas rozohrávky na londýnskej tráve nechtiac nepríjemne trafila do chrbta (a potom zdolala suverénne 6:3, 6:2), sa možno dočká osemfinálovej pomsty od ďalšej Bratislavčanky Dominiky Cibulkovej.

"Navzájom sa naozaj veľmi dobre poznáme. Nie je vysoká, takže udiera do loptičky rýchlo po odskoku, snaží sa byť agresívna, dobre returnuje. Bude to boj. Pokúsim sa v ňom položiť základ úspechu už tým, že znova budem kvalitne podávať," povedala pre Ekstra Bladet 20-ročná líderka svetového rebríčka WTA Wozniacka, ktorá v 3. kole na hlavnom dvorci proti Gajdošovej platne trafila 70 % prvých podaní a získala 89 % takto rozohraných fiftínov. Čelila jedinému brejkbalu, aj ten odvrátila.

"Severanka" s poľskými koreňmi síce tentoraz neohúrila štatistikou nevynútených chýb natoľko ako v 2. kole proti Francúzke Virginie Razzanovej - vtedy sa pomýlila iba raz, ale aj terajších len 5 zlyhaní úderovej istoty v 17 gemoch je úctyhodným údajom.

Wozniacka nedávno na parížskom antukovom Roland Garros už v 3. kole dostala lekciu od Daniely Hantuchovej, na newyorských US Open 2010 i melbournských Australian Open 2011 prekonala práve Cibulkovú, nad ktorou vedie v bilancii zo seniorských vzájomných duelov 6:2 (v juniorskom období oboch to bolo 1:1).

Gajdošova bola sklamaná

Gajdošová po prehre s Wozniackou síce netajila sklamanie, ale nebola ani prehnane nespokojná: "Myslím si, že som zahrala dobre, mala som šance. Podľa mňa to bolo solídne súperenie. Mám zmiešané pocity, pretože som odchádzala z dvorca s pocitom, že som predviedla dobrý výkon, veľa som toho robila správne. Napriek tomu som však neuspela." K šanciam Dánky na celkový triumf uviedla.

"Môže vyhrať Wimbledon, hoci adeptiek je veľa. Hrá však dosť dobre na to, aby si mohla trúfať na titul. Neviem, koho bude mať už v ďalšom kole, ale svojimi výkonmi pripomína, že nie je líderkou renkingu bezdôvodne."

Wozniackej otec a tréner v jednej osobe Piotr skonštatoval: "Atmosféra centráleho kurtu je výnimočná, ale na Caroline dnes nedoľahla. Bola koncentrovaná, koncentrovaná a koncentrovaná. Teraz máme celú nedeľu na to, aby sme prediskutovali taktiku proti Cibulkovej."
Slovenská tenistka Dominika Cibulková.Foto: SITA/AP
.
Prišli aj futbalisti z Liverpoolu

Dánska tenistka s poľskými koreňmi Caroline Wozniacka má na spomenutom grandslamovom turnaji fanúšikov aj z radov futbalistov anglického FC Liverpool. Niektorí hráči ju dokonca prišli osobne povzbudiť do hľadiska. "Za ostatné tri týždne ma spájali s každým chlapom, ktorý sa okolo mňa šuchol. Radšej vám nepoviem nič," diplomaticky vyhlásila 20-ročná Wozniacka. Informoval o tom dánsky portál ekstrabladet.dk.


Cibulková si nezahrá na hlavnom dvorci

Slovenská tenistka Dominika Cibulková si v pondelok nezahrá proti Caroline Wozniackej na hlavnom dvorci. V areáli All England Lawn Tennis and Croquet Clubu nesituovali tento duel ani na kurt č. 1. Na "centri" sa v tento deň v rámci singlovej súťaže žien predstavia Američanka Venus Williamsová proti Bulharke Cvetane Pironkovovej a na "jednotke" Francúzka Marion Bartoliová s Američankou Serenou Williamsovou. Tlačovou správou o tom informoval rozhodca Andrew Jarrett.
 

Vyberte región