Federer je pripravený vyhnúť sa Slovákom

27.06.2011 Celý región

Jeden z najlepších tenistov sveta Roger Federer sa vrátil do švajčiarskej reprezentácie..Foto: SITA/AP
BERN 27. júna (WEBNOVINY) - Švajčiarsky tenista Roger Federer sa prvý raz od septembra 2009 vracia do daviscupovej reprezentácie krajiny "helvétskeho kríža".

Dvadsaťdeväťročný bazilejský rodák figuruje v nominácii na stretnutie proti Portugalčanom vo finálovom 2. kole I. skupiny euroafrickej zóny. Káder dotvárajú Stanislas Wawrinka, Stéphane Bohli a Marco Chiudinelli.

Informáciu priniesla internetová stránka súťaže pod hlavičkou Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF). Hrá sa 8. - 10. júla na tvrdom povrchu Rebound Ace v hale PostFinance Arena v Berne. Ak Švajčiari potvrdia úlohu favoritov proti Portugalčanom, premožiteľom Slovákov z marcového 1. kola, vyhnú sa tým domácemu zápasu práve so SR 16. - 18. septembra v 1. kole play-off o zotrvanie.

V takom prípade by družstvo pod taktovkou Miloslava Mečířa nastúpilo až priamo v rozhodujúcom 2. kole play-off o zotrvanie, a to buď 16. - 18. septembra pred vlastnými fanúšikmi proti Ukrajincom (túto výhodu domáceho prostredia vzhľadom na nulovú vzájomnú históriu predžrebovali už vlani v septembri), ak sa júlový duel JAR - Holandsko skončí úspechom Juhoafričanov, alebo 28. - 30. októbra proti zdolanému z prípadného septembrového zápasu Ukrajina - JAR (ak Juhoafričania budúci týždeň prehrajú doma s Holanďanmi).
 

Vyberte región