Davisov pohár: Zo semifinále sa odhlásil Nadal aj Söderling

28.06.2011 Celý región

Švédsky tenista Robin SöderlingFoto: SITA/AP
LONDÝN 28. júna (WEBNOVINY) - Obhajcovia Davisovho pohára tenisových reprezentačných družstiev mužov Srbi nastúpia 8. - 10. júla na tvrdom povrchu Latex-Ite v Halmstade proti Švédom vo štvrťfinále svetovej skupiny tohto ročníka v plnej sile, čiže aj s Novakom Djokovičom. Naopak, už dlhšie bolo známe, že "severanom" bude chýbať ich jasná jednotka Robin Söderling. Potvrdzuje to aj zoznam predbežne nominovaných hráčov jednotlivých krajín, ktorý v utorok priniesla internetová stránka prestížnej súťaže pod hlavičkou Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF). Pred žrebom sa v každom tíme môžu udiať dve zmeny.

Budúci týždeň sa v najcennejšom drese nepredstaví ani líder renkingu Rafael Nadal. Španielsky káder na šláger štvrťfinále na "harde" typu Premier v texaskom Austine tvoria David Ferrer, Fernando Verdasco, Feliciano López a Marcel Granollers-Pujol. Domáci Američania disponujú Mardym Fishom, Andym Roddickom a deblovými špecialistami Bobom a Mikom Bryanovcami.

Do argentínskej zostavy sa po vynechaní vlaňajšieho programu vracia Juan Martín Del Potro. Juhoameričania aj s Davidom Nalbandianom, Juan Ignaciom Chelom a Juanom Konacom budú na antuke v Buenos Aires jasnými favoritmi proti kazašským reprezentantom napospol ruského pôvodu Andrejovi Golubevovi, Michailovi Kukuškinovi, Jurijovi Ščukinovi a Jevgenijovi Koroľovovi. Tento duel predsunuli o jeden deň pre konanie miestnych volieb, uskutoční sa teda vo štvrtok až sobotu.

Nemci vyrukujú na antuke v Stuttgarte s kvartetom, ktoré v máji získalo düsseldorfský Svetový pohár tímov ATP - Florian Mayer, Philipp Kohlschreiber, Philipp Petzschner a Christopher Kas. Hosťujúci Francúzi budú hrať v zložení Gael Monfils, Richard Gasquet, Jo-Wilfried Tsonga a Michael Llodra.

Predbežné nominácie tenistov na zápasy štvrťfinále svetovej skupiny Davisovho pohára 2011 reprezentačných družstiev mužov (hrá sa 8. - 10. júla, zápas Argentína - Kazachstan predsunuli o jeden deň) - zhora podľa "pavúka":

ŠVÉDSKO - SRBSKO
(Halmstad, Halmstad Arena, tvrdý povrch Latex-Ite v hale)
Švédsko: Michael Ryderstedt, Ervin Eleskovic, Robert Lindstedt, Simon Aspelin, kapitán: Thomas Enqvist
Srbsko: Novak Djokovič, Viktor Troicki, Janko Tipsarevič, Nenad Zimonjič, kapitán: Bogdan Obradovič

ARGENTÍNA - KAZACHSTAN
(Buenos Aires, Parque Roca, antuka vonku)
Argentína: Juan Ignacio Chela, Juan Martín Del Potro, David Nalbandian, Juan Monaco, kapitán: Modesto Vázquez
Kazachstan: Andrej Golubev, Michail Kukuškin, Jurij Ščukin, Jevgenij Koroľov, kapitán: Jegor Šaldunov

USA - ŠPANIELSKO
(Austin / Texas, Frank Erwin Center, tvrdý povrch Premier v hale)
Spojené štáty americké: Mardy Fish, Andy Roddick, Bob Bryan, Mike Bryan, kapitán: Jim Courier
Španielsko: David Ferrer, Fernando Verdasco, Feliciano López, Marcel Granollers-Pujol, kapitán: Albert Costa

NEMECKO - FRANCÚZSKO
(Stuttgart, TC Weissenhof, antuka vonku)
Nemecko: Florian Mayer, Philipp Kohlschreiber, Philipp Petzschner, Christopher Kas, kapitán: Patrik Kühnen
Francúzsko: Gael Monfils, Richard Gasquet, Jo-Wilfried Tsonga, Michael Llodra, kapitán: Guy Forget
 

Vyberte región