Kvitová má na Slovensku silnú podporu

01.07.2011 Celý región

Sústredený pohľad českej tenistky Petry Kvitovej počas turnaja vo Wimbledone.Foto: SITA/AP
LONDÝN 1. júla (WEBNOVINY) - Na prípadnom wimbledonskom triumfe českej tenistky Petry Kvitovej, ktorá si v sobotňajšom finále na londýnskej tráve zmeria sily s Ruskou Mariou Šarapovovou, by bol výrazný slovenský rukopis.

Kondičným trénerom 21-ročnej ľaváčky je Jozef Ivanko a rodáčku z Bílovca v minulosti koučoval Matej Lipták.

"Obe som pred turnajom tipoval na víťazku, ale teraz to určite prajem Peti," uviedol pre agentúru SITA kapitán fedcupovej reprezentácie SR a osobný tréner Daniely Hantuchovej Matej Lipták.


Slovenské tenistky dávajú šancu Kvitovej

Bývalé slovenské fedcupové reprezentantky napospol zastávajú názor, že česká tenistka Petra Kvitová môže v sobotňajšom finále Wimbledonu zaskočiť favorizovanú londýnsku šampiónku spred siedmich rokov, Rusku Mariu Šarapovovú.

"Sledovala som iba útržky z tohto turnaja, ale z dlhodobého hľadiska si myslím, že Kvitová má dokonca na to, aby sa stala svetovou jednotkou, a je len otázkou času, kedy získa grandslamový titul. Diskutabilné je, či už ten čas nastal a ona je pripravená. Určite má šancu, ale predsa len - skúsenosti sú na strane Šarapovovej, čo môže zohrať úlohu," povedala pre agentúru SITA Martina Suchá, členka víťazného fedcupového družstva SR spred deviatich rokov a momentálne trénerka v Akadémii Love 4 Tennis Erika Csarnakovicsa.Česká tenistka Petra Kvitová.Foto: SITA/AP

Ďalšia spoludržiteľka Fed Cupu 2002 Janette Husárová, v súčasnosti organizátorka turnajov ITF aj všeobecných športových podujatí so zameraním na mládež, skonštatovala: "Pre mňa bola Kvitová tajným tipom už na začiatku Wimbledonu. Predpokladala som, že pôjde ďaleko, a jej doterajšie výsledky sú dosť jednoznačné na to, aby som teraz nebodaj menila názor: môže získať titul."

Osemfinalistka Wimbledonu 1996 Katarína Studeníková uviedla: "Kvitová bola minulý rok v semifinále a myslím si, že by mohla prekvapiť. Všeobecne sa asi očakáva víťazstvo od Šarapovovej, ona bude pod väčším tlakom. Na takej úrovni rozhoduje každá lopta, každý detail. Kvitová už si to vyskúšala na ´centri´, nebude to pre ňu nová skúsenosť, len akési pokračovanie."
 

Vyberte región