Ohlasy médií: Kvitová umlčala všetky sirény

02.07.2011 Celý región

Česká tenistka Petra Kvitová prijíma gratuláciu od Marie Šarapovovej z Ruska po finále dvojhry žien na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone v Londýne. Foto: SITA/AP
BRATISLAVA 2. júla (WEBNOVINY) - Ohlasy českých médií na triumf Petry Kvitovej vo dvojhre žien na treťom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny Wimbledone na tráve v Londýne, kde v sobotňajšom finále zdolala Rusku Mariu Šarapovovú 6:3, 6:4:

iDnes.cz: "Rozprávka dovŕšená. Kvitová nadviazala na triumf Jany Novotnej z roku 1998 a po Martine Navrátilovej (sezóna 1990) je prvou ľavorukou víťazkou. Tenistka z Fulneku bola agresívnejšia, dokázala skvele returnovať a diktovala hru vo výmenách."

Sport: "Kvitová umlčala všetky sirény. Je to senzačná správa pre český tenis, ktorý sa môže hrdiť novou hviezdou! Česká hráčka má tenis, s akým sa víťazí na grandslamových turnajoch. Je paňou kurtu, agresorkou. Jej tenis vládne a behať musí súperka. Tejto citlivej a občas ešte hanblivej dievčine by ste to neprisudzovali. Petra však má statočné srdce, ochotne podstupuje riziko. Akými piatimi základnými prednosťami ničí hráčky? Sú to ľavá ruka, hlava, agresívny štýl, kreativita a skúsenosti."

Aha!: "Tenistka Petra Kvitová vyhrala po trinástich rokoch pre Českú republiku wimbledonský titul! Z Británie si odváža v prepočte 30,2 milióna korún."

Lidovky.cz: "Wimbledonský sen: Petra Kvitová to dokázala, vybojovala titul! Ruskú hviezdu Mariu Šarapovovú porazila vo dvoch setoch. Je to bojovníčka a naplnila svoje slová, že o titul sa pobije. Pred finále bola podľa bookmakerov favoritkou Ruska s kurzom 1,62. Klienti Tipsportu však v 70 % prípadov verili Petre Kvitovej, na ktorú bol kurz 2,03. A urobili dobre..."

TenisPortal.cz: "Fantastická Kvitová! Už ako 21-ročná si splnila sen všetkých tenistiek."
.

.
 

Vyberte región