Zadržanie násilníka, lúpežníkov, pašovali cigarety v sanitke, ...

12.04.2005 Celý región

Uväznenie násilníka:\r\nNa návrh policajného orgánu Oddelenia skráteného vyšetrovania vo Vranove bol včera rozhodnutím Okresného súdu vo Vranove nad Topľou vza...
Uväznenie násilníka:
Na návrh policajného orgánu Oddelenia skráteného vyšetrovania vo Vranove bol včera rozhodnutím Okresného súdu vo Vranove nad Topľou vzatý do väzby obvinený 42 ročný muž z Vranova nad Topľou, prechodne bytom Sačurov, okr. Vranov nad Topľou.

Obvinený je stíhaný pre trestný čin násilia proti skupine obyvateľov a proti jednotlivcovi. Skutku sa dopustil dňa 8.4.2005 o 21.15 hod. v mieste prechodného bydliska, kedy v podnapitom stave začal vyháňať z rodinného domu svoju 32 ročnú manželku, ktorej sa vyhrážal zabitím, čím u nej vzbudil dôvodnú obavu, že svoje vyhrážky uskutoční. Poškodená z obáv o svoj život ušla z rodinného domu aj s maloletými deťmi.

Zadržanie páchateľov lúpeže:
Včera vzniesol prešovský policajný vyšetrovateľ obvinenie pre trestný čin lúpeže spáchaný formou spolupáchateľstva 3 mužom z Chminianskch Jakubovian v okr. Prešov. ( 23 ročnému mužovi z Chminianskych Jakubovan, okr. Prešov, v minulosti 1 krát súdne trestaný, 19 ročnému mužovi z tej istej obce, v minulosti už 2 krát súdne trestaný a 20 ročnému mužovi, tiež z rovnakej obce, v minulosti 1 krát súdne trestaný).
Obvinení muži 5.4.2005 o 20.00 hod. v Prešove pri vstupe do vestibulu železničnej stanice, s doposiaľ nestotožnenou ženou lúpežne prepadli 48 ročného muža z Hermanoviec, okr. Prešov. Dvaja mu vytočili ruku za chrbát a žena spolupracujúca s páchateľmi s tretím páchateľom mu prehľadali vrecká, kde z košele mu vytiahli cestovný pas, hotovosť peňazí v sume 180. -Sk a z miesta činu ušli. Poškodenému bola spôsobená škoda 1 200. -Sk, nebolo mu spôsobené zranenie. Prípad zistili policajti Oddelenia všeobecnej kriminality ÚJKP OR PZ v Prešove za súčinnosti policajtov OO PZ Prešov – juh. Obvinení boli zadržaní, umiestnení v cele policajného zaistenia a bol spracovaný návrh na ich vzatie do väzby.

Zadržanie pašovaných cigariet v sanitke:
Dnes vzniesol policajný orgán Oddelenia skráteného vyšetrovania v Snine obvinenie pre trestný čin porušovania predpisov o štátnych a technických opatreniach na označenie tovaru 48 ročnému mužovi zo Sniny.
Muž bol včera hliadkou Oddelenia hraničnej kontroly v Ubli zastavený a kontrolovaný na križovatke ciest na obec Brezovec, okr. Snina, pri vedení sanitného vozidla NsP v Snine. Kontrolou vozidla bolo zistené, že vo vozidle prechováva a preváža cigarety zn. BOSS Lights a BOSS Clasic, ktoré do vozidla naložil na vopred dohodnutom mieste, po predchádzajúcom dohovore s neznámou občiankou Ukrajiny. Cigarety mal za odplatu doviesť do Sniny. V aute boli zaistené cigarety bez kontrolných známok v celkovom množstve 54 kartónov zn. BOSS Lights a 46 kartónov zn. BOSS Classic. Predajom cigariet by SR na colnom dlhu vznikla škoda 49 950. -Sk. Obvinený je stíhaný na slobode.

Vlámanie a krádež z kancelárie firmy:
Od včera prešovskí policajti ÚJKP vyšetrujú trestné činy krádeže vlámaním a poškodzovania cudzej veci, ktoré osobne oznámil na OO PZ v Kapušanoch, okr. Prešov, 50 ročný Prešovčan. Krádež podľa oznamovateľa bola vykonaná v čase od 21.00 hod. dňa 10.4.2005 do 07.00 hod. dňa 11.4.2005 a to do kancelárie firmy sídliacej vo Vyšnej Šebastovej, okr. Prešov. Policajným vyšetrovaním bolo zistené, že páchateľ vytlačil okno nad garážou, vošiel do administratívnej budovy odkiaľ ukradol 4 počítače , rôzne iné veci a finančnú hotovosť . Firme bola spôsobená celková škoda vo výške 506 600, - Sk Prípad vyšetruje prešovský policajný vyšetrovateľ.

Krádež vlámaním do osobného motorového vozidla:
Prešovskí policajti od včera vyšetrujú aj prípad krádeže vlámaním do os. mot. vozidla
zn. VOLKSWAGEN BORA TDI s nemeckým EČV. Túto skutočnosť oznámil včera na OO PZ Prešov-juh 38 ročný muž z Bavorska, občan SRN, prechodne bytom Ľubotice. Vozidlo bolo zaparkované v Prešove na Slovenskej ulici a páchateľ na vlámanie využil neprítomnosť majiteľa v čase od 19.00 hod do 20.20 hod. Policajným vyšetrovaním bolo zistené, že páchateľ si otvoril vozidlo a z neho ukradol vreckový počítač, 3 laptopy, finančnú hotovosť a rôzne iné veci. Odcudzené veci patrili prešovskej firme, ktorej bola spôsobená celková škoda 283 280. -Sk.

Nedovolený výrub drevnej hmoty:
Vranovský policajný vyšetrovateľ od včera vyšetruje krádež drevnej hmoty. Ku krádeži, ktorú oznámil včera na OO PZ vo Vranove nad Topľou 55 ročný muž zo Zámutova, okr. Vranov nad Topľou došlo od 1.4.2005 do 9.4.2005. Policajným vyšetrovaním bolo zistené, že páchateľ v lesných porastoch zv. Zlatá studňa a Pod strážou, ktoré sa nachádzajú v katastrálnom území obce Hlinné, okr. Vranov nad Topľou, vykonal nedovolený výrub drevnej hmoty buka a čerešne v celkovom množstve 39 m³ . Vyrúbanú drevnú hmotu následne ukradol, čim Lesom š.p. v Banskej Bystrici, odštepný závod Vranov nad Topľou spôsobil škodu 200 000. -Sk.
 

Vyberte región