Ohlasy médií: Djokovič ukončil jednu éru

03.07.2011 Celý región

Srbský tenista Novak Djokovič oslávil post jednotky víťazstvom na tohtoročnom Wimbledone proti Rafaelovi Nadalovi zo Španielska. Foto: SITA/AP
BRATISLAVA 3. júla (WEBNOVINY) - Ohlasy srbských médií na víťazstvo Novaka Djokoviča 6:4, 6:1, 1:6, 6:3 nad Španielom Rafaelom Nadalom v nedeľňajšom finále dvojhry mužov na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone na tráve v Londýne:

Blic: "Naozaj najlepší: Djokovič dobyl Wimbledon! Novak sa neuspokojil s prienikom na prvé miesto vo svetovom rebríčku: sezónu ako z rozprávky si ešte zlepšil splnením svojho detského dna. Vo finále zdolal Rafaela Nadala, ktorého v pondelok vystrieda na čele renkingu. Zmenu nemohol ratifikovať vhodnejším spôsobom!"

Mondo: "Nesmrteľný Novak . Prvé miesto v rebríčku, k tomu Wimbledon. Tieto atribúty robia každého tenistu večným. V nedeľu na centrálnom dvorci v Londýne Djokovič definitívne ukončil éru Federera a Nadala, ktorá trvala od 7. júla 2002 a triumfu Lleytona Hewitta, teda takmer dekádu."

Sportske vesti: "História! Novak wimbledonským šampiónom! Fantastický úspech pridal k tomu spred dvoch dní. Nadal držal krok len v treťom sete, všetko ďalšie dianie v nedeľňajšom finále nieslo značku fenomenálneho Djokoviča. Aj v piatom tohtoročnom vzájomnom súboji so Španielom potvrdil, že je momentálne najlepším hráčom planéty.

Večerne novosti: "Najlepší srbský a od pondelka aj svetový tenista Novak Djokovič je víťazom najprestížnejšieho turnaja na svete. Vo svojom prvom wimbledonskom finále prekonal dosiaľ akoby nedotknuteľného Nadala."

B92: "Veľké finále odohral Novak majstrovsky. Nezvládol akurát tretí set, ale inak presvedčivo potvrdil, že je bez diskusie najlepším tenistom súčasnosti."

 

Vyberte región