Poliak kradol bundy, policajná akcia, nález granátov

13.04.2005 Celý región

Páchateľ krádeže búnd cudzinec\r\nVčera vzniesol policajný orgán skráteného vyšetrovania v Poprade obvinenie pre trestný čin krádeže 19-ročnému mládencovi z Po...
Páchateľ krádeže búnd cudzinec
Včera vzniesol policajný orgán skráteného vyšetrovania v Poprade obvinenie pre trestný čin krádeže 19-ročnému mládencovi z Poľskej republiky. Obvinený muž v pondelok 11.4.2005 o 16.45 hod. v predajni Športcentra s.r.o. v Hornom Smokovci ukradol 3 športové bundy.

Bundy si vložil do vaku a ušiel preč, čím pre majiteľa predajne spôsobil škodu vo výške 23.979, - Sk.
Pri krádeží bol spozorovaný predavačkou predajne, preto pri úteku bundy odhodil a tieto boli potom vrátené majiteľovi. Mladý muž bol následne zadržaný policajnou hliadkou a umiestnený v cele policajného zaistenia. Včera bol zo zadržania prepustený a bude trestne stíhaný na slobode.

Celokrajská pátracia policajná akcia:
Včera v čase od 06.00 do 10.00 hod. bola vykonaná celokrajská pátrania policajná akcia. Akcia bola zameraná na pátranie po osobách, na ktoré je vydaný príkaz na zatknutie, príkaz na dodanie do výkonu trestu odňatia slobody, zatýkací rozkaz, po nezvestných osobách a osobách podozrivých z trestnej činnosti. Do akcie bolo zapojených 100 policajtov a bolo použitých 48 služobných mot. vozidiel. Počas akcie bolo prekontrolovaných 273 mot. vozidiel a 371 osôb. Boli vypátrané 4 osoby, z toho 2 osoby podozrivé zo spáchania trestnej činnosti, 1 na základe príkazu na zatknutie a 1 na základe príkazu dodania do výkonu trestu odňatia slobody. Počas pátracej akcie bolo zistených aj 58 priestupkov, z ktorých 34 bolo riešených v blokovom konaní v celkovej sume 31 000, - Sk. K rušivým javom počas akcie nedošlo.

Nález munície z II. svetovej vojny:
V lesnom poraste zv. Šimšov kút v katastri obce Stakčín bolo včera nájdených 24 ks mínometných granátov pochádzajúcich z II. svetovej vojny, ktoré boli zakryté zeminou. Nález telefonicky oznámil na linku 158 OR PZ v Humennom oznámil 36 ročný muž zo Stakčína, okr. Snina. Munícia bola na mieste nálezu zneškodnená pyrotechnikmi KR PZ v Prešove.

Vzatie do väzby:
Na návrh policajného orgánu Oddelenia skráteného vyšetrovania v Poprade boli včera rozhodnutím sudcu Okresného súdu v Poprade vzatí do väzby obvinení 29 ročný muž z Košíc, v minulosti 8 krát súdne trestaný a 25 ročný Košičan, v minulosti 7 krát súdne trestaný. Obvinení sú stíhaní pre trestný čin krádeže spáchaného formou spolupáchateľstva, ktorého sa dopustili 8.4.2005 na parkovisku v obci Hozelec, okr. Poprad, kde otvorili ľavé dvere zaparkovaného nákladného mot. vozidla zn. IVECO, z ktorého ukradli finančnú hotovosť 1 000, - Sk ku škode 46 ročného vodiča z Ľubovca, okr. Prešov. Páchatelia boli zadržaní na mieste policajnou hliadkou.

Prehľad o dopravných nehodách za deň 12. 4. 2005
Za včerajší deň bolo na cestách v Prešovskom kraji spôsobených 5 dopravných nehôd, pri ktorých našťastie nikto nebol zranený. Hmotné škody boli odhadnuté na výšku 157 000, - Sk. Po 2 DN boli v okresoch Prešov a Poprad a 1 bola v okrese Humenné.
 

Vyberte región