Mertiňákov návrat možno už od 18. júla v Hamburgu

04.07.2011 Celý región

Michal MertiňakFoto: SITA/AP
BRATISLAVA 4. júla (WEBNOVINY) - Deblový špecialista Michal Mertiňák sa zotavuje z vysunutia platničky medzi štvrtým a piatym stavcom, návrat do súťažného diania si predbežne naplánoval na turnaji ATP World Tour 500 German Tennis Championships od 18. júla na antuke v Hamburgu po boku Čecha Lukáša Dlouhého.

"Mali by sme spolu hrať aj v Umagu a potom možno v Kitzbüheli, ale to s tým návratom už v Hamburgu je najlepší scenár, ak by všetko išlo super," podotkol pre agentúru SITA 31-ročný domáci Tenista roka 2009 Mertiňák, ktorý pre zdravotnú indispozíciu vynechal Wimbledon. Na niektorom z grandslamových turnajov chýbal premiérovo od parížskeho Roland Garros 2005. Londýnsku trávu si pritom hodlal otestovať aj v mixe po boku Daniely Hantuchovej už s výhľadom na OH 2012 v britskej metropole.

Rodák z Považskej Bystrice Mertiňák sa možno od budúceho pondelka objaví na tréningovom dvorci s raketou v ruke. "Našťastie, ja som ten typ, že nepotrebujem nejako dlho hrať, kým sa do toho znova dostanem, stačí mi päť - šesť dní. Akurát idem do posilňovne v NTC skúsiť už niečo robiť, bicykel alebo bežecký pás. O nejaké dva - tri dni by som mal dostať ozónovú injekciu, pred desiatimi dňami to bola protizápalová. Oproti vtedajšej situácii je to o dosť lepšie. Zdá sa to byť dlho, ale uplynul len mesiac a takýto problém si vyžaduje svoj čas, dôkladnú rehabilitáciu," povedal 23. muž svetového rebríčka vo štvorhre Mertiňák.

Držiteľ 12 deblových titulov z hlavnej profesionálnej úrovne spojil v tejto sezóne sily s Bahamčanom Markom Knowlesom. Pre semifinalistu "výberového" šampionátu ATP World Tour Finals 2009 Mertiňáka je zatiaľ vrcholom v roku 2011 semifinále v San Jose a Memphise.
 

Vyberte región