Nález munície, prepadnutie taxikára, tragické dopravné nehody, požiare

14.04.2005 Celý región

Nález munície:\r\nVčera oznámil na OO PZ Humenné 65-ročný muž z Košaroviec , okr. Humenné, že okolo 10.30 hod. našiel pri práci v záhradke pri rodinnom domena ...
Nález munície:
Včera oznámil na OO PZ Humenné 65-ročný muž z Košaroviec , okr. Humenné, že okolo 10.30 hod. našiel pri práci v záhradke pri rodinnom domena Sídlisku Poľana v Humennom muníciu. Preverením bolo zistené, že sa jedná o ručný granát typu F-1, pochádzajúci z obdobia 2. svetovej vojny. Muníciu zneškodní dnes pyrotechnik KR PZ v Prešove.

Včera tiež zneškodňovali pyrotechnici KR PZ muníciu v obci Ľubica, okr. Kežmarok. Išlo o ručný granát z obdobia druhej svetovej vojny, ktorý našli obyvatelia jedného rodinného domu na povale.
Aj keď uplynulo už niekoľko desiatok rokov od skončenia druhej svetovej vojny stále sa ešte v niektorých lokalitách nášho kraja nachádzajú pozostatky munície. Pri neodbornej manipulácii môže dôjsť k vážnemu ublíženiu na zdraví alebo smrteľnému zraneniu. Najväčšie riziko je u detí, ktoré sú zvedavé a snažia sa nálezy rozoberať.
V drvivej väčšine u nájdenej munície sú už prekorodované obaly a poškodené roznetové a rozbuškové zariadenia preto žiadame občanov, aby nález takýchto vecí ihneď oznámili na najbližšom oddelení Policajného zboru alebo na známom čísle 158 . Policajti hneď muníciu zabezpečenia pred prístupom verejnosti.
Polícia má na to vyškolených špecialistov - odborníkov, ktorí túto muníciu zneškodnia.
Mínometné granáty, delostrelecké granáty, pechotné míny a rôzna iná munícia.

Uväznenie
Na návrh popradského policajného vyšetrovateľa bol včera rozhodnutím Okresného súdu v Starej Ľubovni vzatý do väzby obvinený 25 ročný muž z obce Strážany, okr. Stará Ľubovňa, v minulosti 1 krát súdne trestaný. Obvinený je stíhaný pre trestný čin násilia proti skupine obyvateľov a proti jednotlivcovi, ktorého sa dopustil tým, že v dňoch 4.4.2005 a 11.4.2005 v mieste bydliska pod vplyvom alkoholu fyzicky napádal svoju 58 ročnú matku, ktorej spôsobil aj ľahké zranenie.

Prepadnutý taxikár:
Včera vzniesol vranovský policajný vyšetrovateľ obvinenie pre trestný čin lúpeže 20 ročnému mužovi z Bardejova. Obvinený včera v skorých ranných hodinách pricestoval taxíkom, ktorý riadil 50 ročný Prešovčan do obce Soľ, okr. Vranov nad Topľou. Vodič s taxíkom zastavil pred budovou Poľnohospodárskeho družstva Soľ, kde ho obvinený napadol s kameňom, ktorý mal už pri sebe. Následne spolu zápasili , vypadli z vozidla a páchateľ taxikára viackrát udrel päsťou. Z vrecka nohavíc mu zobral peňaženku s hotovosťou 2.500. - Sk. Poškodený utrpel zranenie s dobou liečenia a PN približne 10 dní a bola mu spôsobená celková škoda 3.000. - Sk. Obvinený mladý muž bol vyšetrovateľom PZ zadržaný a je umiestnený v cele policajného zaistenia. Vyšetrovateľ podal návrh na jeho vzatie do väzby.

Vydieranie stredoškoláčky:
Policajný orgán Oddelenia skráteného vyšetrovania v Bardejove vzniesol včera obvinenie pre trestné činy vydierania, obmedzovania osobnej slobody, výtržníctva a násilia proti skupine obyvateľov a proti jednotlivcovi dvom Bardejovčanom (19 ročnému , v minulosti 1 krát súdne trestanému a 29 ročnému, v minulosti už viac krát súdne trestanému).
Obvinení 13.4.2005 vylákali z objektu jednej strednej školy v Bardejove 17 ročnú žiačku z Bardejova, ktorú násilím donútili nastúpiť do taxíka a odviezli ju do jedného z pohostinstiev v Bardejove. V pohostinstve ju starší z obvinených fyzickým násilím (bitkou) žiadal, aby sa priznala k údajnej krádeži 2.000. - Sk v byte istej rodiny. Keď uviedla, že o krádeži nič nevie, vyhrážal sa jej ďalším násilím a zabitím, pričom jej dal bližšie neurčenú lehotu na rozmyslenie. Poškodená utrpela ľahké zranenia tváre s dobou liečenia a PN približne 2 dni. Vyšetrovateľom PZ bol mladší z obvinených zadržaný a bol podaný návrh na jeho vzatie do väzby a je umiestnený v cele policajného zaistenia. Druhý obvinený sa zdržiava na zatiaľ neznámom mieste a bolo po ňom vyhlásené pátranie.

Dopravné nehody s následkami smrti
Včera o 15.10 hod. došlo na ceste 1/15 v katastri obce Miňovce, okr. Stropkov k dopravnej nehode os. mot. vozidla zn. Škoda Felicia combi s Bratislavským evidenčným číslom, ktoré viedol 55-ročný vodič z Prešova a nákladným notorovým vozidlom zn. Tatra 815 so Stropkovským evidenčným číslom, ktoré viedol 24-ročný vodič z Oľšav, okr, . Stropkov. Vodič Felície išiel smerom z Miňoviec do Stropkova, pričom pri prejazde ostrej pravotočivej zákruty v dôsledku neprimeranej rýchlosti prešiel s vozidlom na ľavú stranu vozovky. Tu narazil do protiidúcej Tatry a pri náraze utrpel zranenia , na následky ktorých na mieste podľahol . Telo nebohého bolo prevezené na patologické oddelenie FNsP v Prešove, kde bude na ňom vykonaná pitva. Na vozidle Tatra vznikla škoda cca 50 000, - a na vozidle Felícia cca 100 000, - Sk. Spomínané vozidlo bolo zaistené pre účely znaleckého skúmania. Požitie alkoholických nápojov vodičmi nebolo zistené. Nehodu zavinil vodič Felície combi, ktorý porušil príslušné ustanovenia zákona o premávke na pozemných komunikáciách.

Včera došlo aj k ďalšej vážnej dopravnej nehode a to o 20.10 hod. na ceste 2 tiredy v Humennom. Tam došlo k zrážke 63-ročnej chodkyne osobným motorovým vozidlom zn. VAZ 21053 , ktoré viedol 72-ročný vodič z Udavského. Okr. Humenné.
Vodič viedol vozdilo smerom z centra mesta do Medzilaboriec, pričom v dôsledku nevenovania pozornosti vedeniu vozidla, za križovatkou zrazil chodkyňu, ktorá prechádzala po priechode pre chodcov z pravej strany vozovky na ľavú. Pri zrážke chodkyňa utrpela zranenia, na následky ktorých na mieste podľahla. Telo nebohej bolo prevezené na patologické oddel, . NsP v Humennom, kde bude vykonaná pitva.
Na vozidle vznikla škoda 10.000, - Sk a bolo zaistené pre účely znaleckého skúmania. Požitie alkoholických nápojov nebolo zistené u vodiča, ktorý nehodu zavinil porušením príslušných ustanovení zákona o premávke na pozemných komunikáciách. Humenský policajný vyšetrovateľ mu vzniesol obvinenie pre trestný čin ublíženia na zdraví s následkom smrti.

Požiar v rodinnom dome.
Policajný orgán skráteného vyšetrovania v Levoči začal dnešného dňa trestné stíhanie pre trestný čin všeobecného ohrozenia následkom vzniku požiaru. K požiaru došlo v nočnej dobe z 12.4. na 13.4.2005 došlo v rodinnom dome v obci Bugľovce, okr. Levoča v miestnosti spálne.
Požiar uhasila v skorých ranných hodinách 56-ročná žena žijúca v uvedenom rodinnom dome. Na posteli v spálni, kde vznikol požiar našla v ležiacej polohe mŕtve telo 91-ročného muža.
Privolaná lekárka z NsP Levoča konštatovala smrť udusením oxydom uhoľnatým a popáleniny 4. stupňa pravej ruky nebohého bez známok vonkajšieho násilia s predpokladanou dobou úmrtia okolo 05.00 hod. 13.4.2005.
Privolaný expert z kriminalisticko-expertízneho ústavu PZ Košíc ako pravdepodobnú príčinu požiaru uviedol zapálenie posteľnej bielizne ohorkom cigarety. Policajný orgán nariadil vykonanie súdnej pitvy a telo nebohého bolo prevezené na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou Poprad.

Požiar auta
Policajný orgán skráteného vyšetrovania v Poprade začal dnes ráno trestné stíhanie pre trestný čin poškodzovania cudzej veci.
Dnes v čase okolo 02.30 hod. na odstavnej ploche pred jedným z bytových domov v Poprade došlo k úmyselnému založeniu požiaru osobného motorového vozidla zn. Mazda 3, r.v. 2005. Požiarom došlo k rozsiahlemu poškodeniu prednej časti auta, čím 29-ročnému majiteľovi bola spôsobená škoda vo výške najmenej 250 000, - Sk. Podľa vyjadrenia znalcov z KEÚ PZ Košice došlo k vzniku požiaru úmyselným aplikovaním horľaviny pod stieračmi čelného skla. K ohrozeniu osôb nedošlo.
 

Vyberte región