Zlodeji za mrežami, horeli chaty na Domaši, alkohol za volantom

18.04.2005 Celý región

Kradli – sú vo väzbe\r\nBardejovský policajný vyšetrovateľ vzniesol obvinenie pre trestný čin krádeže spáchaný formou spolupáchateľstva dvom mladistým z ...
Kradli – sú vo väzbe
Bardejovský policajný vyšetrovateľ vzniesol obvinenie pre trestný čin krádeže spáchaný formou spolupáchateľstva dvom mladistým z Krajnej Bystrej , okr. Svidník. Dňa 15.4.2005 boli rozhodnutím Okresného súdu v Bardejove obvinení aj vzatí do väzby.

-Dňa 25.3.2005 o 23.30 hod. sa vlámali do pohostinstva a predajne potravín v obci Nižný Komárnik, okr. Svidník, tak, že vykopli mreže a vchodové dvere, vošli dnu, odkiaľ ukradli cigarety, cukrovinky a alkoholické nápoje, čím majiteľke spôsobili celkovú škodu vo výške 2 000. - Sk.
- Dňa 28.3.2005 v čase od 18.00 do 20.00 hod. sa vlámali do budovy grécko – katolíckeho farského úradu v mieste trvalého bydliska tak, že rukami vytlačili okno, vošli dnu, odkiaľ z obývacej miestnosti ukradli 4 200. - Sk .

Požiar rekreačných chát na Domaši
Policajný orgán skráteného vyšetrovania vo Vranove v sobotu začal trestné stíhanie vo veci pre trestný čin poškodzovania cudzej veci.
V piatok v podvečer požiar rekreačných chát v rekreačnej oblasti Domaša, časť Nová Kelča, telefonicky oznámil na OR PZ vo Vranove nad Topľou pracovník Okresného riaditeľstva HaZZ vo Vranove nad Topľou. Policajným vyšetrovaním bolo zistené, že doposiaľ neznámy páchateľ neznámym spôsobom založil požiar vo vnútri troch drevených chát, pričom došlo k úplnému zhoreniu jednej z nich a k obhoreniu stien ďalších dvoch, čím 27-ročnému majiteľovi z Novej Kelče vznikla škoda 102 000, - Sk. Na miesto požiaru boli prizvaní experti KaEÚ PZ v Košiciach za účelom zistenia jeho príčiny. Pri požiari k zraneniu osôb nedošlo.

Policajná akcia:
Z piatka na sobotu bola na území Prešovského kraja vykonaná celokrajská špeciálna kontrola zameraná na kontrolu dodržiavania zákazu požívania alkoholických nápojov vodičmi vozidiel pred jazdou, alebo počas jazdy. Do akcie bolo zapojených celkom 63 policajtov. Počas akcie bolo zistených 95 dopravných priestupkov, z ktorých 62 bolo riešených v blokovom konaní v celkovej sume 40 800, - Sk, 12 bolo riešených dohováraním a 21 bolo oznámených na správne konanie. Bolo zistených 19 prípadov požitia alkoholických nápojov vodičmi a v 1 prípade sa vodič odmietol podrobiť vyšetreniu na alkohol. Bolo zadržaných 18 vodičských preukazov a 3 OEV.

Prehľad o dopravných nehodách za deň 16. 4. 2005
Za včerajší deň bolo na cestách v Prešovskom kraji 7 dopravných nehôd, pri ktorých 1 osoba bola usmrtená, Hmotné škody boli vo výške 585 000, - Sk. Najviac 4 DN boli v polic. Okrese Poprad, 2 v Humenskom a 1 v Prešovskom

Dopravná nehoda so smrteľným následkom:
Včera ( 16.4.2005) o 02.00 hod. oznámil anonym na linku 158 OR PZ v Prešove, že pred chvíľou došlo na ceste tretej triedy , medzi obcami Šarišské Sokolovce a Uzovce, okr. Sabinov, k dopravnej nehode osobného motorového vozidla zn. LADA SAMARA, EČV PO, ktoré viedol 23-ročný vodič z Prešova. K dopravnej nehode došlo tak, že vodič z doposiaľ nezistených príčin prešiel s vozidlom do protismeru a následne zišiel z vozovky, kde sa prevrátil, pričom utrpel ťažké zranenia, na následky ktorých po prevezení do FNsP v Prešove zomrel. Telo nebohého bolo prevezené na oddelenie súdneho lekárstva a patológie FNsP v Prešove, kde bude vykonaná pitva. Škoda na vozidle je 20 000, - Sk. Vozidlo bolo zaistené pre účely znaleckého skúmania. Okolnosti a príčiny dopravnej nehody vyšetruje ÚJKP OR PZ v Prešove.

Výtržníctvo – vznesenie obvinenia
Včera policajný orgán skráteného vyšetrovania v Humennom vzniesol obvinenie z trestného činu výtržníctva 28-ročnému M. S. z Humenného, ktorý v piatok večer v bufete Mini golf v Humennom fyzicky napadol pracovníčku bufetu a spôsobil jej zranenia s dobou liečenia cca 7 dní.

Dopraná nehoda vo Svidníku.
V piatok vo Svidníku na ul. Sov. Hrdinov 45-ročný vodič os. mot. - vozidla zn. Vaz 2105 so svidníckym evid. číslom pochádzajúci z Vislavy, okr. Stropkov . Tento vodič nedodržal bezpečnú vdzialenosť za os. mot. vozidlom, ktoré viedol 27-ročný vodič z Duiplína v dôsledku čoho narazil zo zadu do jeho vozidla , ktoré zastavilo v rade vozidiel dávajúcich prednosť chodcom. K zraneniu osôb nedošlo, na vozidlách vznikla škoda vo výške cca 30000, - Sk. U vodiča mot. voz. VAZ boo zistené 1.12mg/l alkoholu v krvi.

Dopravná nehoda s ublížením na zdraví
Vo štvrtok večer v čase o 20.15 hod 27-ročný súkromný podnikateľ z Moravany, okr, . Michalovce viedol os. mot. voz. Zn. Škoda Octavia po štátnej ceste druhej triedy v obci Poša , okr. Vranov smerom na obec Nižný Hrušov. Tam pred jedným z rodinných domov zrazil po pravom okraji cesty kráčajúceho 46-ročného chodca a následne s vozidlom zišiel do priekopy, kde narazil do betónového mostíka před vránou vyššie spomínaného rodinného domu.
Chodec utrpel zranenia s približnou dobou liečenia cca 21 dní . U vodiča bola meraním zistená hladina alkoholu 1.35 mg/l . Na vozidle bola spôsobená škoda vo výške cca 150 000, - Sk a majiteľovi poškodením betónového mostíka vo výške cca 1000, - Sk. Dopravnú nehodu zavinil vodič a dokumentuje ju Okresný dopravný inšpektorát vo Vranove n/T.
 

Vyberte región