Zadržanie násilníka, zlodejov, vytopenie predajne, nález delostreleckej míny

18.04.2005 Celý región

Zadržanie násilníka\r\nPolicajným orgánom Oddelenia skráteného vyšetrovania Prešov-sever bol včera zadržaný ako obvinený 48 ročný Prešovčan, v minulosti už 5 k...
Zadržanie násilníka
Policajným orgánom Oddelenia skráteného vyšetrovania Prešov-sever bol včera zadržaný ako obvinený 48 ročný Prešovčan, v minulosti už 5 krát súdne trestaný.

Obvinený je stíhaný pre trestný čin násilia proti skupine obyvateľov a proti jednotlivcovi, ktorého sa dopustil tak, že 16. 4. 2005 v kuchyne jedného prešovského bytu sa v podnapitom stave vyhrážal zabitím svojej 72 ročnej matke. Muž matku fyzicky napadol a vyhrážal sa zabitím, čím v nej vzbudil aj vzhľadom na prípady z minulosti dôvodnú obavu o jej život. Fyzicke napadnutie si vyžiadalo ošetrenie s PN približne 7 dní. Muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia a policajný orgán podal návrh na vzatie do väzby.

Traja zlodeji zadržaní
Včera boli policajným orgánom Oddelenia skráteného vyšetrovania Prešov-juh zadržaní ako obvinený traja prešovčania (34 ročný, 32 ročný a 30 ročný). Muži sú stíhaní pre trestný čin krádeže formou spolupáchateľstva, ktorého sa dopustili včera v skorých ranných hodinách v objekte prešovskej firmy sídliacej na Košickej ulici. Z nefunkčného zavlažovacieho systému vedeného nad zemou vylomili 30 ks vodovodných kovových rúr, ktoré následne vynášali cez poškodené oplotenie a zhromažďovali v koryte Solivarského potoka. Firme vznikla celková škoda 20 500. - Sk. Obvinený sú stíhaní na slobode.

Ublíženie na zdraví
Od včera vyšetruje policajný orgán Oddelenia skráteného vyšetrovaja v Poprade prípad ublíženia na zdraví. Včera v čase okolo 01.00 hod. na preistranstve pred Kultúrnym domom v obci Spišské Bystré zatiaľ neznámy páchateľ fyzicky napadol 18 ročného muža z obce Spišské Bystré. Napadnutý utrpel otras mozgu s predpokladanou dobou práceneschopností 14 dní, v dôsledku čoho zostal hospitalizovaný v NsP Poprad. Miesto činu bolo obhliadnuté a zdokumentované.

Vykradnutá garáž
Popradskí policajti včerajším dňom začali vyšetrovať prípad vykradnutia jednej popradskej garáže. Doposiaľ neznámy páchateľ v dobe od 16.00 hod. 16. 4. 2005 do 10.15 hod. 17. 4. 2005 v zástavbe garáži za jedným z popradských hotelov odstránil vysiaci zámok na dverách garáže, následne prekonal vložku zámku dverí a vnikol dovnútra. Z garáže ukradol 15 ks automobilových diskov, autorádio a motorovú naftu z dvoch sudoch. Poškodenému 27 ročnému majiteľovi garáže vznikla celková škoda 84 500. - Sk.

Poškodzovanie cudzej veci
Humenskí policajti vyšetrujú prípad poškodzovania cudzej veci, ku ktorému došlo 16. 4. 2005 počas otváracích hodín. Zatiaľ neznámy páchateľ otvoril ventil hydrantu pri únikovom východe z predajne jedného z obchodných marketov v Humennom. V dôsledku toho sa vytvoril tlak medzi hadicou a prúdnicou. Následne došlo k vyhodeniu prúdnice a zaplaveniu predajne po pracovnej dobe a poškodeniu 220 bm ochranných dosiek umiestnených okolo celej predajne a skladov, poškodeniu 120 ks podestiev na tovar, namoknutiu muriva a poškodeniu tovaru. Celková spôsobená škoda sa vyšplhala najmenej do výšky 150 000. - Sk.

Nález delostreleckej míny z II. svetovej vojny
Včera telefonicky oznámil na linku 158 OR PZ Humenné 44 ročný Humenčan, že toho istého dňa 45 ročný Humenčan našiel na Fidlikovej ulici v Humennom neďaleko zberných surovín muníciu a tu doniesol do miesta svojho trvalého bydliska. Na základe tohto oznámenia sa na miesto dostavila policajná hliadka a bol privolaný pyrotechnik KR PZ Prešov. Ten určil, že ide o nemeckú delostreleckú zápalnú mínu, pochádzajúcu z obdobia II. svetovej vojny. Pyrotechnik mínu na mieste prevzal a zabezpečil jej následne zneškodnenie.

Prehľad o dopravných nehodách za deň 17. apríl 2005
Za včerajší deň boli na cestách v Prešovskom kraji spôsobené 4 dopravné nehody, pri ktorých nebol nikto zranený. Hmotné škody boli odhadnuté na výšku 480 100. - Sk. Dve dopravné nehody boli v okrese Prešov a po jednej dopravnej nehode v okrese Humenné a Poprad.

Streľba na predajňu HUMMER
Prešovský policajný vyšetrovateľ dnes začal trestné stíhanie vo veci pre trestný čin poškodzovania cudzej veci. V noci z nedele na pondelok bola zaznamenaná streľba viacerými výstrelmi (najmenej 10 výstrelov) z brokovnice ráže 12 mm do sklenených tabúľ a sklenenej fasády objektu predajne automobilov zn. Hummer v Lemešanoch.
Bolo poškodených 11 sklenených tabúľ , deliace sklo, poškodené vystavené motorové vozdilá zn. Hummer.
Celková škoda je odhadnutá na približne 750 000, - Sk. Prípad vyšetruje ÚJKP OR PZ Prešov.
 

Vyberte región