Obvinenie páchateľov, falošná päťstovka, vlámanie do potravín, krádež mäsa

20.04.2005 Celý región

Jazdil pod vplyvom alkoholu - je už obvinený\r\nVčera policajný orgán skráteného vyšetrovania okresného dopravného inšpektorátu v Humennom vzniesol obvinenie p...
Jazdil pod vplyvom alkoholu - je už obvinený
Včera policajný orgán skráteného vyšetrovania okresného dopravného inšpektorátu v Humennom vzniesol obvinenie pre trestný čin ohrozovania pod vplyvom návykovej látky 47-ročnému nezamestnanému Sninčanovi.

Ten viedol osobné motorové vozidlo po meste Snina a keď bol zastavený a kontrolovaný policajnou hliadkou OO PZ Snina pri dychovej skúške na alkohol mu bolo nameraných 0.56 mg/l ( 1.2 promile ) alkoholu . Teda jazdil v stave vylučujúcom spôsobilosť, ktorý si privodil vplyvom návykovej látky vykonal činnosť , pri ktorej mohol ohroziť život, zdravie alebo spôsobiť značnú škodu na majetku hoci bol za taký čin v posledných 2 rokoch odsúdený.

Obvinený pre tr. čin krádeže
Včera policajný orgán skráteného vyšetrovania v Humennom vzniesol obvinenie pre trestný čin krádeže 25-ročnému Humenčanovi. Mladý muž včera pod vplyvom prchavých chemických látok vošiel cez vstupné dvere do budovy Materskej školy v rómskej osade Podskalka v Humennom a následne z kancelárie odcudzil koženú bundu, dámsky pulóver, dámske kožené topánky a iné veci, čím spôsobil dvom zamestnankyniam celkovú škodu vo výške 11.000, - Sk.

Väzba agresívneho muža
Na návrh Oddelenia skráteného vyšetrovania v Poprade bol včera rozhodnutím Okresného súdu v Poprade vzatý do väzby obvinený 46 ročný Popradčan.
Muž je stíhaný pre trestný čin násilia proti skupine obyvateľov a proti jednotlivcovi. Skutku sa dopustil 17.4.2005, kedy v mieste bydliska v podnapitom stave nadával svojej manželke a dvom dospelým synom a ktorým sa poľovníckym nožom vyhrážal zabitím. Staršieho syna fyzicky napadol, nespôsobil mu však zranenie, ktoré by si vyžiadalo PN.

Výskyt podozrivej bankovky
Včera oznámil na linku 158 OR PZ v Poprade ročný 34 muž zo Spišského Štvrtka, že v jednom z pohostinstiev vo Spišskom Štvrtku mu čašníčka odmietla zobrať bankovku nominálnej hodnoty 500. - Sk. Ako dôvod uviedla, že bankovka vykazuje znaky falzifikátu. Policajným vyšetrovaním bolo zistené, že oznamovateľ mal bankovku získať 19.4.2005 v jednej reštaurácií vo Spišskom Štvrtku ako výdavok od čašníčky z obce Dravce, okr. Levoča. Čašníčka si nie je vedomá, aby takúto bankovku mužovi vydala. Podozrivá bankovka bola zaistená a bude zaslaná na expertízne skúmanie do NBS v Bratislave.

Vlámanie do potravín
Od včera vyšetruje prešovský policajný vyšetrovateľ krádež vlámaním do predajne potravín na Ulici M. Nešpora v Prešove, ktoré bolo spáchané v čase od 19.30 hod. 18.4.2005 do 5.30 hod. 19.4.2005. Na predajni boli vypáčené zadné dvere, ako aj dvere do kancelárie, kde bol kľúč od zabudovanej pokladničky z ktorej zmizlo 90 000. - Sk a rôzne stravné lístky. Zo skladu boli ukradnuté cigarety rôznych značiek a telefónne karty. Celková spôsobená škoda bola vyčíslená na 129 647. - Sk.

Ukradnuté mäso
Oddelenie skráteného vyšetrovania Prešov-sever vyšetruje prípad krádeže vlámaním
do mraziarenského boxu chovnej stanice moriek v Niž. Šebastovej. Ku vlámaniu došlo v čase od 17.30 hod. do 23.30 hod. 18. 4. 2005. Páchateľ vošiel do objektu cez otvorené okno, následne vypáčil dvere do miestnosti chladiarne, odkiaľ z boxov ukradol 100kg mrazeného mäsa. Majiteľovi vynikla škoda 10 000. - Sk.
 

Vyberte región