Mertiňákov víťazný návrat po zranení

19.07.2011 Celý región

HAMBURG 19. júla (WEBNOVINY) - Česko-slovenská tenisová dvojica Lukáš Dlouhý, Michal Mertiňák zvíťazila v utorňajšom zápase 1. kola štvorhry na turnaji ATP World Tour 500 bet-at-home Open German Tennis Championships v nemeckom Hamburgu (dotácia 1,115 milióna eur, antuka) nad druhým nasadeným rakúsko-nemeckým párom Jürgen Melzer, Philipp Petzschner 2:6, 6:4, 10:5 v zápasovom tajbrejku.

Pre slovenského tenistu roka 2009 Mertiňáka to bol návrat do súťažného diania po problémoch s chrbticou a mal teda prívlastok úspešný. Tento jeho triumf je o to cennejší, že v prípade dvojice Melzer - Petzschner ide o minuloročných víťazov slávneho Wimbledonu, ktorí minulú sobotu triumfovali na turnaji ATP World Tour 250 Mercedes Cup v nemeckom Stuttgarte (dotácia 398 250 eur, antuka vonku).

"Vzhľadom na okolnosti - moju päť-šesťtýždňovú pauzu i kvalitu súperov - som naozaj príjemne prekvapený, že sme dnes uspeli. V polovici druhého setu sme za vyrovnaného stavu na gemy mali 0:40 pri mojom podaní, ale nejakým zázrakom sme to ešte uhrali, rozbehli sme sa a potom Petzschner pri skóre 'no ad' urobil dvojchybu, vďaka čomu sme si vynútili supertajbrejk. Ten je vždy lotériou, ktorá tentoraz lepšie vyšla nám. Hral som na forhende, lebo Lukáš je celý život zvyknutý stáť na bekhendovej strane. Trochu cítim pravú stranu chrbta, čo ma prekvapuje, lebo som mával problémy skôr na ľavej. Môžem však v pohode hrať, akurát som pri niektorých úderoch zatiaľ opatrnejší," uviedol Michal Mertiňák pre agentúru SITA.

Štvorhra - 1. kolo:
Lukáš Dlouhý, Michal Mertiňák (ČR/SR) - Jürgen Melzer, Philipp Petzschner (Rak./Nem.-2) 2:6, 6:4, 10:5 (zápasový tajbrejk) za 71 minút

Bývalý 12. hráč deblového svetového rebríčka vo štvorhre (momentálne 24. miesto) pre zdravotnú indispozíciu vynechal Wimbledon, išlo o vysunutie platničky medzi štvrtým a piatym stavcom. Na niektorom z grandslamových turnajov chýbal Mertiňák premiérovo od parížskeho Roland Garros 2005.

Tridsaťjedenročný rodák z Považskej Bystrice Mertiňák, ktorý s Dlouhým tvoria v Hamburgu nenasadenú dvojicu sa vo štvrťfinálovom 2. kole stretnú buď so španielskym párom Marc López, David Marrero alebo s nemeckým duom Andreas Beck, Christopher Kas. Česko-slovenská dvojica má už teraz istotu 90 bodov do rebríčka a spoločného šeku na 7400 eur.
 

Vyberte región