Kirani James šokoval a dosiahol najlepší čas roka na 400 m

06.08.2011 Celý región

LONDÝN 5. augusta (WEBNOVINY) - Osemnásťročný junior Kirani James z Grenady šokoval súperov na piatkovom atletickom mítingu Diamantovej ligy v Londýne a vyhral preteky na 400 m v najlepšom čase tohto roka 44,61. Pre mladíka to bol prvý štart na niektorom z veľkých mítingov. Najlepší športovec Grenady 2010 upútal pozornosť na vlaňajšom juniorskom svetovom šampionáte, na ktorom získal titul. Svoju dobrú výkonnosť naznačoval už v halovej sezóne, keď sa časom 44,80 zaradil na tretiu priečku historických tabuliek na 400 m hneď za Michaela Johnsona a Kerrona Clementa.

James sa teraz chystá ukázať svoje kvality aj na prelome augusta a septembra na svetovom šampionáte v kórejskom Dägu. Zverenec olympijského víťaza Harveyho Glanca, ktorý sa pripravuje na univerzite v Alabame v USA, už v minulosti ukázal veľký talent. Ako štrnásťročný pokoril hranicu 47 sekúnd, následne sa neustále zlepšoval a bol úspešný na mládežníckych svetových a regionálnych šampionátoch. V piatok do Londýna prišiel s časom 44,86 zo začiatku roka. Na dráhe štadióna Crystal Palace predviedol skvelý výkon a posledných 40 metrov akoby vypúšťal.

"Cítim sa veľmi dobre. Aj tento výkon ukázal, že som na dobrej ceste v prípravách na Dägu. Chcem tam ísť a odbehnúť skvelé preteky. Čaká ma však veľa kvalitných súperov. Dnes som s nimi bojoval a nikto mi nič nedaruje. Dnes som chcel bežať najlepšie ako viem a zlepšiť svoj čas. To bolo všetko, čo som robil," povedal v Londýne James, ktorý by chcel čo najviac dostať do popredia na atletickej mape Grenadu.

 

Vyberte región