91 % ŠOFÉROV Z PREŠOVSKÉHO KRAJA POVAŽUJE ÚSPORNÚ JAZDU ZA CESTU AKO UŠETRIŤ

12.08.2011 Celý región

V Prešove, 11. augusta 2011 – Až 91 % respondentov z prešovského kraja uviedlo, že úsporná jazda v aute je dôležitým faktorom pri úspore peňazí. Obyvatelia Prešovského kraja sú ochotní tankovať špeciálne palivo na zníženie spotreby. Až 89 % by uvítalo šetriace palivo, pokiaľ by bolo za štandardnú cenu a 9 % by bolo ochotných si za takéto palivo aj priplatiť. Vyplýva to z prieskumu agentúry GfK.

S myšlienkou, že úspornou jazdou chránime životné prostredie sa stotožnilo 84 % opýtaných.
49 % oslovených v prieskume uviedlo, že vplyv súčasnej ekonomickej situácie zasiahlo aj do množstva jázd autom. Zatiaľ čo jazdy mierne obmedzilo 45 % opýtaných, podstatne menej jazdilo iba 4 %.

„Shell vie vodičom nielen v Prešovskom kraji pomôcť na ceste k úspornejšej jazde. Pripravili sme dvadsať rád, ako jazdiť čo najúspornejšie a na našich čerpacích staniciach môžu natankovať nové palivá Shell FuelSave, ktoré dokážu ušetriť až jeden liter na každej nádrži pri nezmenenej cene,“ povedal Igor Janok, riaditeľ prevádzky čerpacích staníc
Shell na Slovensku.

Kontrola spotreby je tiež pre obyvateľov Prešovského samosprávneho kraja dôležitá. Až 41 % šoférov si kontroluje spotrebu priamo počas jazdy na palubnom počítači, ďalších 27 % sa na spotrebu pozrie aspoň raz týždenne.

69 % respondentov z Prešovského kraja sa snaží realizovať aktivity na zníženie spotreby paliva. Medzi najčastejšie takéto aktivity patrí plynulá jazda, dodržiavanie rýchlostných limitov či kontrola tlaku v pneumatikách. Až 96 % šoférov Prešovského kraja by však privítalo informácie o možnostiach úspory paliva pri jazde a 98 % by bolo ochotných tankovať špeciálne palivo na zníženie spotreby.

S novými palivami Shell FuelSave, ktoré pri natankovaní plnej nádrži (50 l) ušetrí až jeden liter paliva a osvojením si rád a tipov pre úspornú jazdu, je možné prejsť na jeden liter paliva až 27 kilometrov. Takáto úspora môže predstavovať napríklad jazdu autom do blízkeho nákupného centra a späť, odvoz detí do školy, krátky výlet s rodinou či cestu do práce.

Nové palivá Shell FuelSave Natural 95 a Shell FuelSave Diesel sú výsledkom niekoľkoročnej práce vedcov a boli navrhnuté tak, aby vodičom znížili spotrebu paliva a ušetrili finančné prostriedky. Ide o revolučné palivá, ktoré vodičom pomôžu ušetriť až jeden liter pohonných látok na každej nádrži, a to za rovnakú cenu akú platili doposiaľ za bežné palivá.

Royal Dutch Shell plc
Spoločnosť Royal Dutch Shell plc je registrovaná v Anglicku a vo Walese. Centrálu má v Haagu a jej akcie sú kótované na burzách v Londýne, Amsterdame a New Yorku. Spoločnosť Shell pôsobí vo vyše 110 krajinách sveta v oblasti prieskumu
a ťažby ropy a zemného plynu, výroby a marketingu kvapalného zemného plynu a skvapalňovania zemného plynu, ďalej
v oblasti výroby, marketingu a prepravy ropných produktov a chemikálií a v oblasti projektov, ktoré sa zaoberajú obnoviteľnými zdrojmi energie. Pre viac informácií navštívte www.shell.sk.

AMI Communications Slovakia Shell Slovakia and Czech Republic
Naďa Urbanová
Account Manager
 

Vyberte región