Mesto Prešov a Honeywell podpísali zmluvu o kúpe pozemkov

15.08.2011 Prešov

Prešov 15. augusta (TASR) – Peniaze za predaj pozemkov v areáli Investičného priemyselného parku v Záborskom (IPZ) by malo mať mesto Prešov na svojom účte v priebehu najbližších týždňov. Hovorkyňa radnice Veronika Gazdová informovala, že dnes bola podpísaná zmluva medzi mestom Prešov a spoločnosťou s r. o. Honeywell Turbo.

Zmluvu o budúcej zmluve uzavreli zástupcovia mesta a investora 25. mája tohto roka a zároveň ju schválilo mestské zastupiteľstvo. Hovorkyňa spresnila, že predmetom kúpnej zmluvy je odkúpenie piatich hektárov pozemkov za účelom výstavby výrobného závodu. Cena za štvorcový meter predstavuje 30 eur bez DPH. Okrem toho americká spoločnosť prejavila záujem o kúpu ďalších dvoch hektárov pozemkov.

\"Celková suma vo výške 1,5 milióna eur bude jednorazovo prevedená na účet mesta do piatich dní odo dňa povolenia vkladu vlastníckeho práva do Katastra nehnuteľností,\" uviedla Gazdová.

Spoločnosť Honeywell už získala všetky stavebné povolenia, 21. júla prevzala stavenisko a následne začala výstavbu prevádzkovej haly. Tá by mala byť ukončená v priebehu niekoľkých mesiacov tak, aby sa tam v druhej polovici budúceho roka mohla rozbehnúť výroba turbodúchadiel pre automobily.

Americký investor plánuje v IPZ v priebehu niekoľkých rokov vytvoriť 446 nových pracovných miest. Koncom marca tohto roka mu vláda SR schválila rozsiahlu investičnú pomoc.

Riaditeľ Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Prešove Ladislav Babuščák dnes pre TASR uviedol, že výber pracovníkov do prešovskej prevádzky Honeywellu sa podľa jemu dostupných informácií má začať najskôr v januári budúceho roka. Doplnil, že dovtedy by spoločnosť mala obsadiť predovšetkým manažérske posty. Ďalšie výbery, týkajúce sa hlavne robotníckych pozícií, by mali prebiehať v etapách postupne, ako sa bude rozbiehať výroba.

Spoločnosť Honeywell má hlavné sídlo v meste Morristown v štáte New Jersey, USA. Vyrába komponenty pre potreby leteckého a automobilového priemyslu, riadiacich systémov budov, obytných domov či priemyselných zariadení.
 

Vyberte región