Clijstersová nezavŕši hetrik na US Open

19.08.2011 Celý región

MASON 19. augusta (WEBNOVINY) - Belgická tenistka Kim Clijstersová sa zo zdravotných dôvodov nepokúsi zavŕšiť víťazný hetrik na grandslamových US Open, ktoré sa v New Yorku začnú 29. augusta. Dvadsaťosemročná dovedna trojnásobná šampiónka medzinárodných otvorených majstrovstiev Spojených štátov amerických (aj sezóna 2005) bude v lokalite Flusging Meadows absentovať pre zranenie brušného svalstva, ktoré si privodila minulý týždeň na turnaji WTA v kanadskom Toronte.

"Dva týždne liečby nestačili. Pochopiteľne, som veľmi sklamaná," skonštatovala bývalá jednotka svetového rebríčka Clijstersová a dodala: "Trénovala som tvrdo celé leto a cítila som sa byť v dobrej forme. Teraz však nemôžem robiť nič iné, než oddychovať a podstupovať každodennú rehabilitáciu. Ak by som ignorovala potrebný prístup, akurát by som riskovala recidívu zranenia."

Terajšia trojka dlhodobého renkingu WTA Clijstersová sa nepredstaví ani na jeseň v Tokiu a Pekingu. Na "výberový" šampionát do tureckého Istanbulu pre osem najlepších v sezóne sa určite nekvalifikuje, pretože momentálne figuruje na 9. pozícii v Race a už bude len klesať.

"Budúci rok som nazad. Exhibičné Diamond Games 8. decembra v hale Sportpaleis v Antverpách budú prvým testom, potom príde na rad januárová Austrália. V hlave som už nasmerovaná na londýnskej olympijské hry a - ktovie? - možno aj US Open 2012, ak sa mi budú vyhýbať zdravotné ťažkosti," uviedla Belgičanka vo svojom blogu.

Zraneniami v ostatných mesiacoch prenasledovaná Clijstersová viedla 9. augusta na Rogers Cupe nad čínskou kvalifikantkou Ťie Čeng 6:3, 1:2, keď odstúpila pre indispozíciu. Pre 28-ročnú najznámejšiu mamičku na okruhu pritom išlo o prvý zápas od 14. júna, keď na tráve v holandskom Hertogenboschi nečakane prehrala v 2. kole s Taliankou Rominou Oprandiovou 6:7 (5), 3:6 a pre obnovené zranenie pravého členka potom vynechala Wimbledon. Prvotný problém tohto typu si spôsobila v apríli bizarne pri tanci na svadbe bratranca Tima, ale stihla si nohu vyliečiť do parížskeho Roland Garros, na ktorom však senzačne nestačila na Holanďanku Arantxu Rusovú už v 2. kole zo 6:3, 5:2 a aj dvoch mečbalov.
 

Vyberte región