Djokovič zaplatil za skvelú sezónu vlastným ramenom

22.08.2011 Celý región

CINCINNATI 22. augusta (WEBNOVINY) - Novak Djokovič zaplatil daň za takmer dokonalú sezónu týždeň pred začiatkom záverečného grandslamového turnaja roka US Open.

V nedeľu nedohral finále dvojhry na turnaji ATP World Tour Masters 1000 Western & Southern Open v americkom Cincinnati.

Zverenec Mariána Vajdu prehrával s Andym Murraym 4:6, 0:3, keď po 73 minútach odstúpil pre problémy s pravým ramenom.

"Odohral som od začiatku roka už toľko zápasov... Veľa som víťazil, dostával som sa do záverečných fáz turnajov. Vzhľadom na náročný program je len logické, že sa dostavila únava. Ale som presvedčený, že do začiatku US Open sa dám dokopy," povedal líder svetového rebríčka, ktorý mal do nedele tohtoročnú oficiálnu zápasovú bilanciu 57:1 bez zarátania perthského Hopmanovho pohára.

Dosiaľ jedinú prehru utrpel 3. júna v semifinále parížskeho antukového Roland Garros s Federerom. Odvtedy uspel v 17 stretnutiach.

Už vo finále Rogers Cup-u v Montreale cítil, že na rameno sa pri podaní a forhende nemôže stopercentne spoľahnúť. "Rameno je hlavný problém. Celkovo som vyčerpaný, ale to nie je prvotný dôvod. Pre bolesť v ramene som nemohol poriadne podávať, forhendové údery tiež trpeli. Nechcem tým povedať, že keby som bol na sto percent fit, Andyho by som zdolal. Je to skvelý hráč a ja verím, že nás čakajú aj lepšie vzájomné zápasy," uviedol dvadsaťštyriročný Belehradčan.

Stav Srbovho pravého ramena sa nesporne stane témou číslo jeden pred otvorenými majstrovstvami USA. Do nedele si ho nestihol dať ani poriadne vyšetriť: "Nebol na to čas. Každý deň som hral."


Odporúčame:

Djokovič zvýšil náskok pred Nadalom
Djokovičov deviaty titul v roku sa nerodil ľahko
Djokovič sa prebojoval cez skreč Tsongu do finále
 

Vyberte región