Bob Hewitt znásilňoval svoje zverenkyne

01.09.2011 Celý región

BOSTON 1. septembra (WEBNOVINY) - Bývalá tenisová deblová hviezda Bob Hewitt čelí obvineniu zo sexuálneho zneužívania, ktorého sa mal dopustiť ako tréner dievčat.

Sedemdesiatjedenročný Austrálčan, ktorý po svadbe prijal juhoafrické občianstvo po svojej manželke, sa mal v 70. rokoch uplynulého storočia dopustiť sexuálneho zneužívania či znásilnenia voči minimálne štyrom svojim tenisovým zverenkyniam. Informáciu priniesol denník Boston Globe.

Na otázku, či pozná jednu z údajných obetí, Hewitt odpovedal: "Nie .. Najradšej by som na to zabudol." Potom potvrdil, že ju pozná a dodal: "Prečo s tým prichádza práve teraz?"

Podľa Hewittovho rovesníka Raymonda Moora mnohí hráčski kolegovia poznali jeho správanie a zvyklosti v tejto oblasti: "Modlili sme sa a dúfali, že dostane čo si zaslúži. No nikdy sa tak nestalo." Podľa amerického denníka sa proti Hewittovi, ktorý v 60. a 70. rokoch minulého storočia získal 15 titulov v štvorhre a miešanej štvorhre na grandslamových turnajoch, nepodnikli žiadne právne kroky, keďže ide o premlčané skutky.
 

Vyberte región