Vlastne ani neviem, čo sa stalo, tvrdí Hantuchová

02.09.2011 Celý región

NEW YORK 2. septembra (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová si ani s odstupom dvoch dní nedokázala spomenúť, kedy naposledy pred utorňajšou prekvapujúcou prehrou 2:6, 3:6 s Francúzkou Pauline Parmentierovou v 1. kole dvojhry žien na grandslamových US Open v New Yorku odohrala porovnateľne nevydarený zápas.

"Vôbec si na také niečo nepamätám. V tomto roku určite nie," povedala Daniela Hantuchová pre agentúru SITA po svojom štvrtkovom úspechu v 1. kole newyorskej štvorhry po boku Poľky Agnieszky Radwanskej a dodala: "Som rada, že sme si aspoň trochu napravili chuť po tej dvojhre, obe sme to dosť potrebovali." Radwanská v stredu v 2. kole nečakane nestačila na Nemku Angelique Kerberovú.

Zverenkyňa kapitána fedcupovej reprezentácie SR Mateja Liptáka Hantuchová pri spomienke na duel s Parmentierovou, 62. v renkingu, skonštatovala: "Snažím sa to hodiť za hlavu, rýchlo zabudnúť a ísť ďalej. Príliš sa mi k tomu nechce vracať. Vlastne ani neviem, čo sa stalo. Väčšinou sama dokážem pomenovať, čo bolo zlé, ale v tomto prípade nie. Súperka hrala veľmi múdro a mala som pocit, že chytila životnú formu. Nič to však nemení na fakte, že to bol zápas, ktorý mal byť v mojich rukách. Nedokážem povedať, čo konkrétne zlyhalo. Bol to jeden z tých dní, keď nefunguje absolútne nič. Treba to akceptovať a na nič sa nevyhovárať."

Asi som nebola ´ready´ na to, aby som získala, pre čo som si sem prišla... Hovorí sa však, že čo vás nepoloží, to vás posilní. Treba to zobrať tak, ako to je, a poučiť saslovenská tenistka Daniela Hantuchová o neúspechu vo dvojhre na US Open

Hantuchová neskrývala frustráciu, ale už hľadela dopredu: "Cez takú prehru sa človek dostáva ťažko. Neúspech ma mrzí o to viac, že prišiel práve na grandslamovom turnaji, kde sú ambície najväčšie. Po tvrdej práci počas celého leta to určite nepoteší. Asi som nebola ´ready´ na to, aby som získala, pre čo som si sem prišla... Hovorí sa však, že čo vás nepoloží, to vás posilní. Treba to zobrať tak, ako to je, a poučiť sa."

Bývalá päťka svetového rebríčka Hantuchová figuruje medzi hráčkami, ktoré sa prihlásili na halový "hardový" turnaj WTA Bell Challenge do kanadského Québec City od 12. septembra.

"Zatiaľ to platí. Uvidíme. Tá päta a to ostatné totiž nie je nič ´moc´. Vôbec to nie je dobré. S tou utorňajšou prehrou to však nemá nič spoločné. Je to oddelená vec, ale budem to musieť riešiť. Určite to nie je tak, ako by som si predstavovala," uviedla Daniela Hantuchová a potvrdila, že ide o nohu, ktorú mala zranenú počas vianočného obdobia: "Vtedy to však bola achilovka, teraz päta. To isté, ako som mala pred troma rokmi, keď som pauzovala, lenže teraz to je na ľavej nohe."

Hantuchová v sezóne 2008 chýbala na dvorcoch od začiatku apríla do konca júna pre únavovú zlomeninu pätnej kosti na pravej nohe. Minulý týždeň pre zranenie ľavej nohy absentovala v New Havene.

Slováci na US Open:

Hantuchová odčinila trpkú prehru z dvojhry na US Open
Magdaléna Rybáriková neuspela na US Open ani vo štvorhre
Karol Beck na US Open odstúpil po 32 minútach
Cibulková prekvapujúco skončila na US Open
Daniela Hantuchová prehrala v 1. kole na US Open
Lucky loser Lacko vypadol v prvom kole US Open
Rybáriková nepostúpila cez Češku Šafářovú
 

Vyberte región