Stosurová a Petrovová hrali najdlhší zápas na US Open

03.09.2011 Celý región

NEW YORK 3. septembra (WEBNOVINY) - Austrálčanka Samantha Stosurová a Ruska Naďa Petrovová predviedli v piatok na US Open v New Yorku ženský tenisový maratón trvajúci 3:16 h.

Podľa záznamov Ženskej tenisovej asociácie (WTA) ide o najdlhší ženský zápas na medzinárodných otvorených majstrovstvách Spojených štátov v histórii.

Obe hráčky v maximálne vyrovnanom súboji 3. kola odohrali dva tajbrejky a do tretieho im zostával jeden gem, ktorý napokon o čosi nervóznejšia Petrovová (24.) pri svojom podaní nezískala. To ju stálo víťazstvo. Nasadená deviatka Stosurová zvíťazila 7:6 (5), 6:7 (5), 7:5 a postúpila do osemfinále.

Bývalá skvelá deblistka premenila piaty mečbal. Prvé dva nevyužila za stavu 5:4 v druhom sete a ďalšie dva za stavu 5:4 v treťom sete. ,,Bol to kvalitou výborný zápas. Prvý raz som bola o brejk dolu až za stavu 1:3 v treťom sete. Bolo to celé veľmi vyrovnané a musela som nielen dobre podávať, ale byť solídna aj na returne," konštatovala víťazná Austrálčanka.

V histórii US Open sa od zavedenia systému tajbrejkov aj v rozhodujúcom sete v roku 1970 vyskytli iba dva ženské zápasy s tromi tajbrejkami. Jeden vyhrala v roku 1985 Nemka Steffi Grafová a druhý o šesť rokov neskôr Američanka Gigi Fernándezová. Medzinárodné majstrovstvá Spojených štátov v tenise sú jediným grandslamovým turnajom, kde sa využíva tajbrejk na skrátenie dĺžky zápasov v rozhodujúcom treťom (ženy) alebo piatom (muži) sete.
 

Vyberte región