Daniela Hantuchová prehrala na US Open aj v mixe

05.09.2011 Celý región

NEW YORK 5. septembra (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová a od nedele 40-ročný Bahamčan Mark Knowles prehrali v stretnutí osemfinálového 2. kola miešanej štvorhry na záverečnom štvrtom grandslamovom turnaji sezóny US Open v New Yorku (29. augusta - 11. septembra, USTA Billie Jean King National Tennis Center, celková dotácia 23,718 milióna USD, tvrdý povrch DecoTurf II) s takisto nenasadeným česko-nemeckým párom Barbora Záhlavová-Strýcová, Philipp Petzschner za 70 minút 4:6, 3:6.

Hantuchová a Knowles sa teda napokon neprepracovali k papierovo lákavej možnosti zahrať si medzi najlepšími ôsmimi dvojicami "len" s domácimi držiteľmi voľnej karty Melanie Oudinovou a Jackom Sockom, ktorí nečakane vyradili obhajcov trofeje, jednotky mixu a krajanov Liezel Huberovú a Boba Bryana.

Slovensko-bahamský tandem si odnáša spoločný šek na 10 000 USD. Niekdajší líder párového svetového rebríčka ATP Knowles bol v tejto sezóne stabilným partnerom Michala Mertiňáka, kým slovenského Tenistu roka 2009 začala trápiť vysunutá platnička medzi štvrtým a piatym stavcom.

Miešaná štvorhra - 2. kolo (osemfinále):
Barbora Záhlavová-Strýcová, Philipp Petzschner (ČR/Nem.) - Daniela Hantuchová, Mark Knowles (SR/Bah.) 6:4, 6:3 za 70 minút (37, 33)

Dvadsaťosemročná popradská rodáčka Hantuchová, kedysi 5. v renkingu WTA v debli, je držiteľkou kompletnej zbierky grandslamových titulov v miešanej štvorhre (Wimbledon 2001 s Čechom Leošom Friedlom, Australian Open 2002 so Zimbabwčanom Kevinom Ullyettom, Roland Garros 2005 s Francúzom Fabriceom Santorom a US Open 2005 s Indom Mahešom Bhupáthím).

Naposledy sa v tejto špecifickej disciplíne predstavila vlani práve v lokalite Flushing Meadows a po boku spomenutého Bhupáthího sa lúčila už v 1. kole. Teraz je ešte v akcii aj v osemfinále štvorhry žien po boku Poľky Agnieszky Radwanskej. Vo dvojhre prehrala už v 1. kole s Francúzkou Pauline Parmentierovou.

Slováci na US Open:
Daniela Hantuchová v debli postúpila do osemfinále
Hantuchová odčinila trpkú prehru z dvojhry na US Open
Magdaléna Rybáriková neuspela na US Open ani vo štvorhre
Karol Beck na US Open odstúpil po 32 minútach
Cibulková prekvapujúco skončila na US Open
Daniela Hantuchová prehrala v 1. kole na US Open
Lucky loser Lacko vypadol v prvom kole US Open
Rybáriková nepostúpila cez Češku Šafářovú
 

Vyberte región