Sebavedomá Serena Williamsová o sebe hovorí, že je najlepšia

06.09.2011 Celý región

Serena postúpila do štvrťfinále US Open
Tipsarevič sa stal prvým štvrťfinalistom na US Open
Hantuchovej sa vo štvorhe darí, je už vo štvrťfinále NEW YORK 6. septembra (WEBNOVINY) - Americká tenistka Serena Williamsová po svojom pondelňajšom postupe do štvrťfinále dvojhry žien na grandslamových US Open v New Yorku nahlas povedala to, čo mnohí pociťujú rovnako.

"Verím, že som najlepšia. Myslím si, že veľa dievčat v šatni si to hovorí tiež, majú na to nárok. Ak sa však budeme baviť o sebadôvere, potom áno," skonštatovala miestna šampiónka zo sezón 1999, 2002 a 2008.

Serena, ktorá po vynechaní takmer roka zo zdravotných dôvodov teraz figuruje až na 27. priečke vo svetovom rebríčku WTA. V osemfinále vyradila inú bývalú líderku renkingu Anu Ivanovičovú zo Srbska bez vážnejších ťažkostí 6:3, 6:4, medzi najlepšími ôsmi si zmeria sily s o desať rokov mladšou Ruskou Anastasiou Pavľučenkovovou. "Serena je favoritkou na celkový triumf. Hrá veľmi dobre a ktokoľvek to proti nej bude mať ťažké. Podmienky sa stále menia a každý zápas je iný, takže treba stupňovať svoje výkony, čo ona zvláda," uznala víťazka Roland Garros 2008 Ivanovičová.

Mojím cieľom je vždy zisk titulu, nejaké postavenie v rebríčku z toho len sprievodne vyplýva. Keď ukončíte svoju kariéru, renking si nemôžete zobrať so sebou, ale trofeje vám zostanú.Serena Williamsová
 

Vyberte región