Na US Open sa pre dážď opäť nehraje

08.09.2011 Celý región

NEW YORK 8. septembra (WEBNOVINY) - Organizátori záverečného štvrtého grandslamového turnaja tenisovej sezóny US Open v New Yorku vzhľadom na nepriaznivé počasie a negatívne prognózy meteorológov zrušili aj zvyšok na stredu naplánovaného programu.

Všetky štvrťfinále dvojhry žien plánovali odohrať podvečer miestneho času po 1.00 h už vo štvrtok SELČ, potom oznámili posun najskôr na 2.30 h už vo štvrtok SELČ a napokon definitívne zrušenie pre dážď. Všetky ďalšie zápasy vyškrtli z rozpisu už pred polnocou SELČ. Predpoveď na celý newyorský štvrtok pritom nie je príliš optimistická, skôr naopak.

Tenisti v stredu pre dážď absolvovali najviac štyri gemy v troch zápasoch. Luxemburčan Gilles Muller vedie nad španielskym obhajcom trofeje Rafaelom Nadalom 3:0 s jedným brejkom, domáci Andy Roddick nad Španielom Davidom Ferrerom 3:1 a ďalší Američan Donald Young nad Britom Andym Murraym 2:1 bez brejku. Zhodne ide o duely osemfinálového 4. kola dvojhry mužov v dolnej polovici "pavúka".

V utorok sa vinou počasia nehralo vôbec, v stredu najprv posunuli začiatok o viac ako hodinu, ale priaznivé podmienky napokon panovali len niekoľko desiatok minút. V areáli Billie Jean King USTA National Tennis Center nie je k dispozícii zaťahovacia strecha nad žiadnym z kurtov.
 

Vyberte región